ZTE Axon 40 Ultra’nın Çentiksiz Ekranı Sızdırıldı

0 0

Ülkemizde çok da tanınan olmayan lakin dünya piyasasında hatırı sayılır bir akıllı telefon üreticisi olan ZTE’nin yeni amiral gemisi ZTE Axon 40 Ultra, özellikleri hasebiyle nitekim duyunca dudak uçuklatan özelliklere sahip.

Bugün gerçekleşen bir sızıntıyla birlikte ZTE Axon 40 Ultra’nın dış görünüşü ortaya çıktı. Telefonun dizaynını sızdıran kişi, yaptığı paylaşımda telefonu bir epey Samsung Galaxy S22 Ultra’ya benzetti ve hatta tam olarak ‘Mükemmelleştirilmiş Galaxy S22 Ultra’ tabirini kullandı. Pekala neden?

ZTE Axon 40 Ultra, büsbütün çentiksiz ve yekpare bir ekrana sahip

Sızdırılan görsellere nazaran ZTE’nin yeni amiral gemisinde çerçeve ve çentik bulunmayacak. Telefonun bu imgesi nitekim de Samsung Galaxy S22 ultraya benziyor lakin biraz daha görsel ve kullanım açıdan daha uygun olan versiyonu diyebiliriz.

Üzerindeki yazıları anlamadığımızdan ve yalnızca ‘360 Hz’ yazısını gördüğümüzden aygıtın 360 Hz ekrana sahip olacağı kesin. Bir de ek olarak aygıtta geçmişte çıkan akıllı telefonlarda sıkça gördüğümüz fakat artık tarihe karışan bir özellik bulunuyor.

ZTE Axon 40 Ultra’yı akıllı televizyonunuza bağlayabilecek ve bir kumanda üzere kullanarak ‘zapping’ yapabileceksiniz. Bu özellik, Android tarihi boyunca amiral gemilerinin bir kesimiydi, lakin son birkaç yılda kademeli olarak tedavülden kaldırıldı. Hatta bu özelliğe sahip son akıllı telefonlar Samsung’un S6 serisiydi.

Siz ZTE Axon 40 Ultra hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.