YouTuber, Dünyanın En Büyük ‘Xbox Series X’ini İnşa Etti

0 7

Yeni kuşak oyun konsolları ile ilgili kullanıcıların en çok şikayet ettikleri şeylerden biri boyutları oluyor. Epeyce büyük boyutlara sahip olan ve çok yer kaplayan bu konsollarla ilgili geçtiğimiz günlerde değişik bir deneme yapılmıştı. Teknolojiyle alakalı konut üretimi eserler yapan ve bunları görüntüye çeken YouTuber DIY Perks, sadece 2cm kalınlığında olan ve çalışan bir PS5 modeli yapmıştı.

Şimdi bir öteki YouTuber, geçtiğimiz yıl bir mini buzdolabı üretilen ve satışa çıktığı anda tükenen Xbox Series X’i büyük bir buzdolabı boyutunda tasarladı ve çalıştırmayı da başardı. YouTuber Pick, “Gerçekten çalışan dev bir Xbox yapmaya karar verdim” diyerek, Xbox’ın üretim sürecini gösterdiği bir görüntü paylaştı.

YouTuber, Guinness Dünya Rekoru kırdı

Pick’in dev konsolun üretim sürecini ayrıntılarıyla anlattığı görüntü yaklaşık 25.000 kişi tarafından izlendi. Birinci evvel ahşap bir çerçeve oluşturularak başlanan dev konsolun üretiminde onu en zorlayan kısmın Series X’in kavisli doruğunu taklit etmek olduğunu açıkladı. Konsolun birkaç modülünü da 3D yazdırarak oluşturuyor.

Bu dev konsol, aslının manzarasının kopyası olmasının yanı sıra tüm fonksiyonlarını de yerine getiriyor. Ardındaki özel bir çekmece olan konsolun bu kısmında bildiğimiz bir Xbox Series X yer alıyor. Yani aslında bu dev buzdolabına misal konsol klasik boyutlardaki Xbox Series X yardımıyla çalışıyor. Dış kısımda yer alan dev düğmeler içerideki konsolun düğmelerinin üzerine yerleştirildi ve böylelikle bütün fonksiyonlar eksiksiz çalıştırılabilir hale gelmiş oldu.

Üretilen dev konsol, 2,08m x 1,04m x 1,04 m boyutlarıyla dünyanın en büyük Xbox’ı olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabına ismini yazdırdı. Pick ve tasarımı yapan şirket ZHC konsolu, tamamladıktan sonra Atalanta, GA’daki YMCA Gençlik ve Geliştirme Merkezi’ne bağışladı.

İşte buzdolabı boyutlarındaki Xbox Series X:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.