YouTube’a YouTube Music Kısayolu Eklendi

0 5

Google, müzik uygulamasını daha kullanışlı hale getirmek için çeşitli yenilikler ekliyor. Bilhassa son vakitlerde yükselişe geçen YouTube Music, bu kere de kıymetli bir kısayol tuşuna kavuştu. Kullanıcılar, bu kısayol tuşları sayesinde artık YouTube’daki müzik görüntülerini tek tuşla Music uygulamasında dinleyebilecek.

Yeni eklenen kısayol tuşları aslında son iki yıldır bekleniyordu. Neyse ki Google, geç de olsa kullanıcılarını dinledi ve müzik görüntülerini artık YouTube Music uygulamasında dinleyeceğiniz yeni bir kısayol ekledi.

YouTube uygulamasına yeni kısayol tuşları eklendi

Olağan koşullarda YouTube’un temel uygulamasında bir müzik açtığımızda ne yazık ki YouTube Music entegrasyonu bulunmuyordu. Kullanıcıların o müziği başka olarak dinlemesi için ana uygulamadan çıkıp Music uygulamasına girmesi gerekiyordu.

Google, kullanıcıları zahmete sokan bu sorunu çözdü. 2019’dan belirli gündeme gelen YouTube Music entegrasyonu, yeni güncelleme ile YouTube’un ana uygulamasına eklendi. Üstteki ekran manzarasında de anlaşıldığı üzere oynatma penceresinde YouTube Music’in simgesini gösteren bir kısayol tuşu bulunuyor. Yeniden Music uygulamasına erişmek için ayarlar kısmından erişebileceğiniz farklı bir kısayol tuşu olduğunun da altını çizelim.

Şu anda YouTube uygulamasına eklenen kısayol tuşu herkeste görünmüyor. Lakin bu, sunucu kaynaklı bir güncelleme olduğu için kısa müddet içinde herkes tarafından kullanılmaya başlayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.