YouTube, TikTok Rakibi Shorts’ta Reklamlar Gösterecek

0 10

Son yıllarda TikTok’un harika muvaffakiyetinin akabinde Instagram ve YouTube üzere pek çok platform, TikTok’un stiline misal görüntü akışları sunmaya başlamıştı. TikTok’un en büyük rakibi olarak görülen Instagram, daima olarak Reels’ı güncellemeye devam ederken YouTube ise Shorts’u geliştirmek için daima olarak yeni projeler sunarak ve Reels ve TikTok’a yetişmeye çalışıyor.

Google’ın reklam kısmının başındaki isim Jerry Dischler, YouTube Shorts’ta tıpkı Reels’da olduğu üzere reklamlar gösterileceğini açıkladı. Üstelik bu reklamları sandığımızdan daha kısa müddette görmeye başlayacağız.

İçerik üreticileri, eserlerini ve içeriklerini Shorts’da tanıtabilecek

Yapılan açıklamaya nazaran Youtube, içerik üreticilerini Shorts üzerinden reklam vermeleri için teşvik edecek. Şirket, verilen reklamlar aracılığıyla yapılan eser satın alımları ve ‘kanala katıl’ fiyatlarından hiçbir hisse almayacağını duyurdu. Ayrıyeten YouTube taşınabilir uygulaması üzerinden reklamları izleyen kullanıcılar, izledikleri reklamlardaki linklere tıkladığında Web View özelliği sayesinde uygulamadan ayrılmadan siteyi görüntüleyebilecek.

Tanınan görüntü platformu, geçtiğimiz yıl içerik üreticilerini Shorts görüntüsü yüklemeye teşvik etmek için 100 milyon dolarlık takviye paketini açıklamıştı. Şirket bu takviye paketinin %40’ını içerik üreticilerine dağıttığını ve gelecekte Shorts ve reklamlar için daha fazla takviye paketi hazırlayacağını da belirtti.

YouTube yetkilileri, gelecek devirde Shorts ve görüntüler için daha fazla yenilik getireceklerini de açıkladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.