YouTube popüler hizmetini sonlandırıyor!

0 4

YouTube Go, Ağustos ayında büsbütün ortadan kalkıyor. YouTube Grubu, temel olarak yıllar içinde gereksiz hale geldiği için, ana uygulamasına alternatifi kullanımdan kaldırdığını duyurdu.

YouTube, Go uygulamasını, temasın sistemsiz olduğu, taşınabilir data fiyatlarının yasak olduğu ve ana uygulamayı çalıştıramayan düşük kaliteli telefonların yanı sıra daha kıymetli aygıtların yaygın olabileceği kullanıcılar için geliştirmişti. Grup, Go’nun 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana YouTube’un ana uygulamada bir dizi performans güzelleştirmesi sunduğunu açıkladı.

YouTube tanınan hizmetini sonlandırıyor!

Bu yükseltmelerden kimileri, ana uygulamanın giriş düzeyi aygıtlarda ve yavaş ağlara sahip şahıslar için daha verimli çalışmasına imkan tanıyordu. Takım, yeni özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağını söylemese de, hudutlu erişime sahip olduklarında insanların taşınabilir data kullanımlarını düşürmelerine yardımcı olacak yeni denetimler üzerinde çalıştığını söylüyor. Artık, Go kullanıcılarına, hafif sürümün bilakis, insanların yorum yapmasına, yayınlamasına, içerik oluşturmasına ve karanlık temayı kullanmasına müsaade veren ana uygulamayı indirmelerini tavsiye ediyor.

YouTube Go, beta sürümünden çıkıp 2017’de geniş sürüme geçmeden evvel Hindistan ve Endonezya’da kullanıma sunuldu. 2018’de YouTube 130’dan fazla ülkede kullanıma sunuldu, böylelikle daha fazla kullanıcı 10 MB’lık uygulamayı indirebiliyordu. Artık ise tanınan uygulamaya veda etme vakti geldi. 9to5Google’ın belirttiği üzere, bu, gelecekte Android Go’ya duyulan muhtaçlık hakkında soruları gündeme getirebilir. İşletim sistemi, ucuz telefonların daha süratli çalışmasına müsaade veriyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.