YouTube Music, Android’in ‘Medya Önerileri’ Özelliğine Geldi

0 4

Popüler müzik akışı hizmeti YouTube Music, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılmaya devam ediyor. Bu nedenle de YouTube, yeni özelliklerini sürat kesmeden hizmetine eklemeye ve kullanıcılarına daha yeterli bir tecrübe sunmaya çalışmaya devam ediyor.

Dev müzik platformu, son vakitlerde Android 12’ye geçtiğimiz yıl eklenen ve son albümleri ve oynatma listelerini kullanıcının karşısına çıkaran ‘medya önerileri’ özelliğine daha geniş çapta takviye sağlamaya başladığını duyurdu.

YouTube Music teklifleri, ‘Hızlı Ayarlar’da karşımıza çıkıyor

Bu teklifler, telefona rastgele bir ses aygıtının (kulaklık, hoparlör gibi) Bluetooth ile bağlanması sonucunda otomatik olarak yapılıyor. Ayrıyeten, bu halde gelen tekliflerde YouTube Music’te son vakitlerde oynatılan üç eser kullanıcıya sunuluyor. Süratli Ayarlar panelini açtığınızda ise bu sayı altıya çıktığı aktarılıyor.

Bunun yanı sıra yapacağınız bir dokunuş, sizi ‘Hızlı Ayarlar’da tutmaya devam ederek art planda müziklerin oynatılmasını sağlıyor. Ayrıyeten bu medya önerierinin muhakkak bir müddet kapsamında karşınızda kalacağı da bildiriliyor.

YouTube Music’in ‘Tekrar Dinle’ hizmetini anımsatan bu medya tekliflerinin, telefonun ‘Ayarlar’ kısmında yer alan ‘Ses ve Titreşim’ kısmındaki ‘Medya’ seçeneğine girildiğinde karşımıza çıkan ‘Medya tekliflerini göster’ kısmıyla açılıp kapanabileceği de gelen açıklamalar ortasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.