YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ait sayfaları kapatıyor

0 4

Crimo bir takma isim altında, YouTube‘a bir düzineden fazla video yayınlamış ve bir davet kontağı aracılığıyla halka açık olan “SS” isimli bir Discord kanalına mesken sahipliği yapmış üzere görünüyor.

Crimo’nun açık YouTube hesabı, hesap kapatılmadan evvel, The Verge‘in görüntülenmesine dayanarak, yaklaşık sekiz aydır yayın yapmıyor üzere görünüyordu. En son görüntü, sınıfları ve kurşuna dizilmiş insanların fotoğraflarını içerdiği anlaşılan lisan ve imajlarla ilgiliydi. Öbür bir görüntü, Crimo‘nun bir sınıf üzere görünen bir yerde hami giysiler giyip kurşunları işlemesiyle biten bir rap müziğinin müzik görüntüsü üzere görünüyordu.

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ilişkin sayfaları kapatıyor

The Verge’ın ismini vermeyi reddettiği bir rap takma ismiyle, Crimo’nun Spotify’da birden fazla albüm ve Apple Music’e birkaç EP ve single yayınladığı ve bunların her ikisi de 4 Temmuz’da akşama kadar çevrimiçi kaldığı görüldü. Kesimler daha sonra her iki platformdan da kaldırıldı. Hassas bir durumu tartışırken isminin açıklanmamasını isteyen bir Spotify sözcüsü, şirketin içeriği dağıtımcısı ile ortaklaşa kaldırma kararı aldığını söyledi.

Mayıs ayında New York, Buffalo’daki toplu katliamdan sonra, bu ataktaki şüphelinin özel bir Discord sunucusunda hücum planlarını tartıştığı çabucak bulundu. Ayrıyeten saldırısını canlı yayınlamak için Twitch’i kullandı. İki haftadan kısa bir müddet evvel, ABD Yüksek Mahkemesi eyaletlerin silahlara kısıtlama getirmesinin daha sıkıntı olması gerektiği tarafında bir karar almıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.