Yılın En Çok Beklenen Oyunu Starfield ve Redfall Ertelendi!

0 11

Eylül 2020’de Microsoft tarafından 7,5 milyar dolar karşılığında satın alınan dünyanın en tanınan oyun stüdyolarından Bethesda, önümüzdeki sonbahar periyodunda oyun dünyasına iki bomba bırakmayı planlıyordu. Bu bombalar, şirketin birinci bilim kurgu – RPG oyunu olacak Starfield ve FPS oyunu Redfall idi.

Şirket, Redfall’ı duyurduğunda çıkış tarihini Eylül 2022 olarak açıklamışken, tüm oyuncuların merakla beklediği Starfield içinse Kasım 2022 tarihini belirlemişti. Lakin bugün, bu tarih için heyecanlar giderek artmaya devam ederken herkesi üzen bir duyuru geldi. Bethesda, her iki oyunun da ertelendiğini duyurdu.

Bethesda tarafından paylaşılan açıklama:

“Redfall ve Starfield’ın çıkışını 2023’ün birinci yarısına ertelemeye karar verdik. Arkane Austin ve Bethesda Game Studios’daki takımlar, oyunları için fevkalade tutku içindeler ve sizin, bunların en âlâ ve cilalı haline sahip olduğunuzdan emin olmak istiyoruz.

Redfall ve Starfield’a olan heyecanları için herkese teşekkür ediyoruz. Bu güç her gün hepimize ilham veren ve oluşturduğumuz şey için kendi heyecanımızı artıran şeyin büyük bir kesimi. Redfall ve Starfield’ın oynanışını yakında paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Dayanağınız için teşekkürler.”

Bilhassa Cyberpunk 2077 ve Battlefield 2042 üzere faciayla çıkış yapan oyunların akabinde Bethesda, bu açıklamadan anlayabildiğimiz kadarıyla bu türlü bir risk almak istemiyor. Öte yandan Cyberpunk’ın da tekraren ertelenmiş olması nedeniyle, bu erteleme kimi oyuncular için kararıyla telaşların dinmesini sağlamadı. Oyunlardan yakında geleceği açıklanan oynanış videosunuysa sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.