Yeni trend rüzgar enerjisi!

0 2

Başkan, bilhassa Meksika Körfezi’ndeki birinci “Rüzgar Gücü Alanlarını” içeren bir dizi yürütme aksiyonunun ana sınırlarını çizdi. İdareye nazaran, 700.000 dönümlük arazi, 3 milyondan fazla meskene elektrik tedarik edebilmek için kâfi potansiyel açık deniz rüzgar gücüne müsaade verecek. Bu ortada İçişleri Bakanı, orta-güney Atlantik Kıyısı ve Florida Kıyısı boyunca rüzgar gücü üzerinde daha fazla çalışacak.

Federal Acil Durum İdare Ajansı (FEMA), sıcak hava dalgalarına, orman yangınlarına ve gibisi iklim değişikliğiyle ilgili afetlere karşı direnci artırmak için 2,3 milyar dolarlık finansman açıkladı. Sıhhat ve İnsan Hizmetleri Departmanından gelen yeni kılavuz, çok sıcaklıkla çaba için klima, topluluk soğutma merkezleri ve öteki kaynaklar için Düşük Gelirli Konutta Güç Yardımı Programının kullanımını genişletiyor.

Geçmişte olduğu üzere Biden, çabalarının yalnızca etraf için değil iktisat için de yararlı olacağını belirtiyor. FEMA ve Sağlık Departmanı teşebbüsleri rüzgar gücü projeleri istihdam yaratırken, doğal afetlerden kaynaklanan hasarı en aza indirecek. Biden bu afetlerin azınlıklara ve yetersiz hizmet alan topluluklara orantısız bir formda ziyan verdiğini ve ayrıyeten kritik altyapıyı riske attığını söyledi.

Biden, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını yarı yarıya azaltma kelamı verdi. Beyaz Saray ayrıyeten pak güç projelerine milyarlarca dolar ayırdı, ulusal bir KONUT şarj ağı planladı ve akaryakıtla çalışan Posta Hizmeti araçlarının satın alınmasını durdurmak için çaba etti.

Bu elbette hala, kimilerinin beklediği kadar kapsamlı bir tahlil değil. Tekrar de Biden, global ısınmaya yönelik acil hareket planlarında bulunmakta başarısız olmaktan çok uzak. Kongre, Cumhuriyetçiler ve Demokratlardan Joe Manchin’in Senato muhalefeti nedeniyle iklimle ilgili kanunları geçirmek için gayret etti. Bu yürütme atakları, Biden’ın yasama barikatına karşın iklim gündeminin ögelerini ilerletmesine yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.