Yayınlanan bir TikTok videosu ünlü Apple yöneticisini işinden etti

0 1

Sosyal medya her ne kadar daha çok cümbüş odaklı üzere görünse de, aslında dikkatli kullanılmadığı vakit son derece tehlikeli bir hale bürünebiliyor. Bugüne kadar birçok insanın toplumsal medya da kullandığı tabirler nedeniyle başının kedere girdiğini, işinden olduğunu ve hatta mahpusa bile girebildiğini gördük. İşte benzeri bir durum, Apple’ın satın alma departmanının iki numaralı ismi olan lider yardımcısı Tony Blevins’in başına geldi.

Ünlü bir TikTok yayıncısı tarafından çekilen “arabanız çok hoş nasıl aldınız” bahisli bir görüntüde mikrofon uzatılan Tony Blevins, bu soruya cevap olarak hayli kaba ve aşağılayıcı sözler kullanınca, Apple ünlü yöneticisinin gözünün yaşına bakmadı ve işine son verildiğini duyurdu.

Yayınlanan bir TikTok görüntüsü ünlü Apple yöneticisini işinden etti

Röportaja husus olan 500 bin dolarlık arabasından inerken sarf ettiği “eğer cehennemde tatil yapmayı göze alırsan sen de bu şekil bir otomobil satın alabilirsin” usulü cümleleriyle reaksiyon toplayan Blevins, işine son verilmesinin akabinde yaptığı açıklamada: “Yaptığım mizah teşebbüsüm kusurluydu ve bunun için incittiğim herkesten özür diliyorum.” biçiminde konuştu.

Bu gelişmelerin üzerine şu an için rastgele bir açıklama yapmayan Apple ise, misyonuna son verdiği Tony Blevins’in yerine Jeff Williams’ı getirmeyi planlıyor. Lakin bu durum bize bir sefer daha sosyal medyada sarf ettiğimiz kelamlar için ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini gözler önüne sermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.