Yarın benzin ve motorine bir zam daha bekleniyor!

0 25

Döviz kurlarındaki artış, küresel enflasyon ve savaş derken artık akaryakıt fiyatlarındaki artışın önüne geçilemiyor. Her gün yeni bir artırım haberiyle karşılaşıyoruz ve görünüşe nazaran bu durum kısa müddette sona ermeyecek. Çünkü yarından itibaren akaryakıtta tekrar bir artırım beklentisi mevcut.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut toplumsal medya hesabı Twitter‘dan yaptığı paylaşımında, bu gece itibariyle akaryakıta 1 lira 10 kuruş, motorine 1 lira 14 kuruş artırım beklendiğini belirtti.

Yarın akaryakıt ve motorine bir artırım daha bekleniyor!

Geçen günlerde akaryakıtın fiyatı 70 kuruş, motorinin fiyatı ise 97 kuruş kadar zamlanmıştı. 27 Mayıs’ta akaryakıta 1 lira 45 kuruş, motorine ise 1 lira 38 kuruş artırım gelmişti. Artırımların şu anda gerisi ardı kesilmeyecek üzere görünüyor.

Akaryakıtın litre fiyatı İstanbul’da bir sene evvel 7,72 TL, yıl başında 12,29 TL idi. Akaryakıta son bir yılda yüzde 224, yıl başından bu yana yüzde 103 oranında artırım uygulanmış oldu. Motorinin litre fiyatı da tıpkı biçimde zamlandı. İstanbul’da bir sene evvel 7,20 TL, yıl başında 11,43 TL olan fiyatlar şu anda değişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.