Yakında TikTok’ta Mobil Oyunlar Oynayabileceksiniz

0 2

Toplumsal medya platformları yavaş yavaş uygulama içi oyun konusuna sıcak bakmaya başlarken en tanınan platform olan TikTok, geçtiğimiz yıl bu hususta bir atılım gerçekleştirmişti. Şirket, kullanıcıların TikTok üzerinde oyun oynamalarının önünü açmıştı.

Taşınabilir oyun dünyasının dev isimleri Zynga ve ByteDance ile yapılan mutabakatlarla birlikte platform, Disco Loco 3D ve Garden of Good oyunlarına kavuşmuştu. Lakin bu oyunlar yalnızca Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde oynanabiliyordu. İşte bugün, TikTok’tan heyecanlandıran bir haber geldi.

TikTok, oyunlarını farklı bölgelere açmaya hazırlanıyor:

Reuters’ın dört kaynağa dayandırdığı haberine nazaran TikTok, uygulama içi oyun özelliğini Vietnam’da test etmeye başladı. Kelam konusu haber, TikTok’un uygulama içi oyunları ABD dışında da kullanıma açmaya hazırlandığının işaretçisi oldu. TikTok tarafından bu husus hakkındaysa ufak bir açıklama paylaşıldı.

TikTok ismine konuşan bir yetkili, şirketin HTML5 tabanlı oyunları platforma entegre etmeyi test ettiğini açıkladı. Ama uygulama içi oyun özelliğinin Vietnam ya da bu özelliğin tüm dünyaya açılması konusunda rastgele bir yorum yapmadı. Yetkili, yalnızca “Her vakit platformumuzu zenginleştirmenin yollarını arıyor ve topluluğumuza bedel katan yeni özellikleri ve entegrasyonları sistemli olarak test ediyoruz.” demekle yetindi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.