Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu Mix Fold 2 bomba gibi geliyor

0 3

Xiaomi, akıllı telefon dünyasında hayli değerli bir figür. Bilhassa 4 Temmuz’da gerçekleşen tertiple tanıtılan 12S serisi ve bu seri içerisinde yer alan 12S Ultra modeliyle dikkatleri üzerine çeken Çinli şirket, benzeri başarıyı katlanabilir akıllı telefonlarda gösteremiyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xiaomi Mix Fold modeliyle katlanabilir akıllı telefon pazarında ben de varım diyen şirket, ne yazık ki satış performansıyla çok da üst düzeylere oynayamamıştı. Fakat Çinli şirket serinin ikinci modeliyle bu durumu bilakis çevirmek istiyor.

Xiaomi Mix Fold 2 ismiyle satışa sunulacak olan telefonun özellikleri sır üzere saklansa da, Xiaomi’ye yakın kaynaklar bugün birinci önemli bilgileri paylaştı. Buna nazaran Xiaomi Mix Fold 2 her iki tarafa de tam çevrilebilen 2,5K çözünürlüğe sahip 8 inçlik bir ekranla gelecek.

Kapalı haldeki ekran boyutu 6,5 inç olacağı öğrenilen telefon gücünü ise Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’den alacak. Art yüzeyde tıpkı Xiaomi 12S serisinde olduğu üzere Leica imzalı kamera yapısına sahip olması beklenen Mix Fold 2’nin başka donanımsal özellikleri hakkında şu an için rastgele bir bilgi bulunmuyor.

Selefine nazaran daha ince bir yapıya sahip olması beklenen telefonun ne vakit tanıtılacağı ya da fiyatının ne kadar olacağı şimdilik bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.