Xiaomi yedi akıllı telefona desteğini kesiyor

0 4

Xiaomi, yaptığı açıklamayla kimi telefonlara dayanağını durduracağını açıkladı. Buna nazaran şirket, yazılım ve satış sonrası takviyesini kesecek.

Çalkantılı bir devir yaşayan akıllı telefon dünyası için yeni bir çıkmaz yolda olduğu gözüküyor. Bir akıllı telefonun üzerinden vakit geçtikçe, şirketler de dayanak sağlamak için daha az sorumluluk hissedecek. Buna karşın son vakitlerde işler daha farklı işliyor. Bugünkü haberlere göre Xiaomi, birçok aygıt için takviyesini büsbütün kesiyor.

Hizmetler kesiliyor

Android’in başlangıcından farklı olarak günümüzde Android OEM’ler uzun bir yazılım dayanağı sağlama eğiliminde. Bu eğilimin olmaması durumunda ise şirketler pek çok kullanıcısını kaybediyor. Bu bakımdan birçok OEM hem donanım hem de yazılım kesimlerinde uzun müddetli bir takviye sağlıyor.

Bu şirketler ortasında yer alan Xiaomi ise akıllı telefonlar için satış sonrası dayanak ve yazılım konusundan düzgün iş çıkaran markalar ortasında yer alıyor. Şirket, sayısız Xiaomi akıllı telefon ve Redmi aygıtları için güncelleme sunuyor. Lakin şirket bugün, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Redmi 6 Pro ve başka aygıtlar için satış sonrası hizmet ve dayanağını büsbütün kesiyor.

Şirket, yaptığı açıklamayla bu aygıtlar için hizmetin durdurulduğunu resmen duyurdu. Buna nazaran artık resmi bakım ve satış sonrası servis almayacak yedi Xiaomi ve Redmi akıllı telefon yer alıyor. Şirketin açıklamasına nazaran rastgele dayanak almayacak aygıtlar şu biçimde:

Mi Max 3 (5G)
Xiaomi Mi Discovery Edition (şeffaf)
Mi 8 Screen Fingerprint
Xiaomi Mi Mix 3 (5G)
Xiaomi Mi Play
Xiaomi Redmi S2
Xiaomi Redmi 6 Pro

Şirketin yaptığı duyuruya nazaran üretici artık satış sonrası servis için yedek modül tedarik etmeyecek. Birebir vakitte bakım materyallerinin yasal tedarik mühletini aşması sorunu da yer alıyor. Bu nedenle, Xiaomi satış sonrası hizmetleri, sizlere bakım ve satış sonrası hizmetleri sunmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.