Xiaomi sunduğu önemli güncelleme ile artık bölge değiştirmenize gerek kalmayacak!

0 3

Özelleştirme yapmayı seven Xiaomi kullanıcıları için en sonunda yeterli haberler duyuruldu. Firma tarafından sunulan son güncelleme ile telefonunuzda bölge değiştirme tekniği ile gözüken kimi özellikler artık bütün kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Xiaomi, Temalar uygulamasını güncelliyor: Özellikler herkes için geliyor!

Xiaomi’nin MIUI orta yüzü elbet, birtakım kullanıcılar tarafından fazla “Çinli” olarak görülüyor, bunun bu türlü olmasının tabi ki haklı nedenleri var. Bunların başında Çin’de sunulan özelliklerin kırpılarak Küresel ve öteki pazarlara sunulmaması, aygıtlarda sunulan birtakım özelliklerin kapatılması, Çin’e farklı, başka bölgelere başka uygulama güncellemesi sunulması üzere birçok haklı nedenleri sayabiliriz.

Ancak yeniden de kullanıcıların akıllı telefonlarını özelleştirmek için çokça şey bulabileceği çeşitli özellikler sunabilen orta yüz, Google Android ortamındaki tahminen de en özelleştirilebilir arayüzlerden birisi olmayı sürdürüyor. Bugünden itibaren bölge değiştirme gereksinimine başvurmadan akıllı telefonunuzun yazı tipini (karakterini) değiştirmek mümkün hale geliyor.

Xiaomi tarafından sunulan özelleştirmelerin destek noktası, Çinli üreticinin bir akıllı telefonuna sahip olan kullanıcıların, aygıtlarının tüm temasını, birebir vakitte Her Vakit açık ekran ve simge paketlerini değiştirebildikleri yer olan Temalar uygulamasıdır. Rakipleri Samsung, Apple, Realme ve Oppo’ya kıyasla Xiaomi’nin temalar uygulaması birçok içerik üreticiye sahip.

İsteğe bağlı olarak değiştirilebilen özellikler ortasında, aygıtın sistem yazı tipi de va bulunuyor. Yazı tipi değişikliği, şimdiye kadar global seviyede mevcut değildi ve bu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların bölge değiştirmeye gereksinimi vardı. Şimdiye kadar olan bu mecburilik artık, Temalar uygulamasının 2.0.6.5 küresel sürümüyle tarih oluyor. En son gelen güncelleme sayesinde, kullanıcılar bölge değiştirme zorunda kalmadan, yalnızca uygulamayı açarak ve sistem yazı tipini değiştirebilecekler.

Xiaomi Temalar uygulamasını güncellemek için “Ayarlar> Sistem uygulaması güncellemeleri” yolu üzerinden sistem uygulamaları ile ilgili güncellemelerin olup olmadığını denetim edebilirsiniz. Sistem güncellemeyi yaptıktan sonra yazı tiplerini istediğiniz üzere değiştirmek mümkün hale geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.