Xiaomi MIUI 13 Global için yakında yeni bir özellik tanıtacak!

0 5

Xiaomi MIUI 13 Küresel için Google’ın yeni kapalılık özelliğine dayalı lakin büsbütün kendi yazılımsal eseri olan yeni saklılık göstergelerini tanıtacak. Şirket, aygıtlarındaki yazılımın tüm denetimini artık kendi yapmak istiyor. Bu nedenle Xiaomi, Google‘ınki yerine kendi sistem tabanlı zımnilik göstergeleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Bildiğiniz üzere kapalılık göstergeleri yalnızca Çin için MIUI 13’le tanıtılmıştı.

Eski kapalılık göstergeleri, Android’in stok orta yüzü saklılık göstergeleriyle birebirdi. Tek fark, stok Android’in durum çubuğundaki göstergelerinin MIUI’deki bir simge yerine bir nokta üzere göstermesiydi.

Xiaomi MIUI ile daha çok denetim almak istiyor

Xiaomi Google ile olan muahedeler gereği kendi uygulamlarını Çin dışındaki bölgelerde kullanamıyor. Artık MIUI orta yüzü ile birtakım özellikleri şahsen kendisi yapmak isteyen firma bu işe yeni zımnilik göstergeleri ile başlıyor. Aşağıdaki fotoğraflar stok Android saklılık göstergelerinden alınmıştır. Kamerayı açtıktan sonra kameralı yeşil bir simgenin çıktığı görünüyor. Bir müddet sonra ise kamera simgesi yeşil bir noktaya dönüşüyor.

Firma denetimi ele aldıktan sonra ise, benzeri saklılık göstergeleri özelliğini MIUI 13 Küresel sürümü ile kullanılabilir duruma gelecek. Fakat üstteki bu özelliğe çok alışmayın çünkü sonraki MIUI 13 sürümlerinde bu sistem Google‘ın varsayılan sistemi yerine MIUI’nin kendi sistemi olacak biçimde değişecek.

MIUI 13 Global’de yapılan bu değişikliklerle birlikte MIUI 13 Global’e yeni bir saklılık gösterge sistemi ekleniyor. MIUI 13 Çin ile birebir olan sistem global aygıtlar için de tanıtılıyor. Art planda aygıtın kamera, mikrofon yahut gibisi müsaadeleri kullanıldığında, birkaç saniyeliğine saklılık göstergesi simgesi olarak gösteriliyor.

Sonra küçük bir daireye dönüşüyor. Saklılık göstergesine tıkladığımızda ise MIUI 13 Çin ile birebir olan yeni bir bilgilendirme paneli açılıyor. (Fotoğrafta gözüktüğü üzere)

Xiaomi yakın vakitte muahedenin bitmesi ile MIUI sistemini daha özelleştirebilir hale gelebilir. Xiaomi ve MIUI 13 orta yüzünden mutlu musunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.