Xiaomi MIUI 13 Beta güncellemesini durdurduğu yeni cihazları açıkladı!

0 15

Xiaomi eski popülaritesini yavaş yavaş kaybetmeye devam ediyor. Sunduğu uygun fiyatlı aygıtları ile bir periyot çok satan firma artık eski kalite ve servis dayanağı sunamıyor. MIUI 13 güncellemesi ile çıkan bir çuval dolusu probleme karşın firma bu problemleri çözmek yerine kullanıcılarına orta güncelleme denen sürümü zorla bekleterek daha çok reaksiyona neden oluyor.

Kullanıcılar orta sürüm çıkmadan da bu problemlerden kurtulabilirler fakat firma bu yola gitmek yerine MIUI 13.5 orta güncellemesini beklemeyi tercih edecek. Ayrıyeten bu güncellemeden (MIUI 13 Beta) çıkan aygıtlara yenileri de eklenmeye devam ediyor.

Xiaomi MIUI 13 güncellemesini durduğu aygıtlara yenisini ekliyor

Xiaomi neredeyse her gün aygıtlarına güncelleme yayınlıyor (Güvenlik güncellemesi) lakin edindiğimiz son bilgilere nazaran kimi aygıtların MIUI 13 Beta güncellemelerinin durdurulacağı açıklandı. MIUI 13 güncellemesi ile isminden kelam ettiren! Xiaomi, sunduğu beta güncellemeleri ile yeni özellikleri muhakkak aygıtlar üzerinde test ediyor.

Bu beta güncellemeleri makul aygıtlar için yayınlanıyor ancak son yapılan resmi açıklamada belirtilen aygıtlar bir daha MIUI 13 Beta güncellemelerini almayacaklar.

Xiaomi’nin güncellemeleri kestiği aygıtların Weibo yazısı

Mi CC9 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro, Mi 10 Lite Zoom aygıtları günlük MIUI güncellemelerini artık almayacak. 22.7.13 betası bu aygıtlar için son geliştirme sürümü olacak ve Xiaomi’nin 18 Temmuz 2022’den sonra MIUI güncellemelerini bu aygıtlar için bırakması bekleniyor.

  • Mi CC9 Pro (Mi Note 10 / Pro – tucana)
  • Redmi K30 5G (picasso)
  • Redmi K30i 5G (picasso_48m)
  • Redmi K30 (POCO X2 – phoenix)
  • Mi 10 (umi)
  • Mi 10 Pro (cmi)
  • Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro – lmi)
  • Mi 10 Youth (vangogh)

Xiaomi’nin güncellemelerini ve siyasetini nasıl buluyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.