Xiaomi Mi Band 7 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 13

Çinli teknoloji devi Xiaomi, tanınan akıllı bileklik serisi Mi Band’ın son üyesi Mi Band 7‘yi resmen duyurdu. Mi Band 6’ya kıyasla gelişmiş özelliklere ve aktüel bir dizayna sahip olan akıllı bileklik, tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak üzere görünüyor. Gelin daima birlikte Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinin özelliklerine bakalım.

Xiaomi Mi Band 7, 1,62 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekranla geliyor. Ekran, boyut olarak Mi Band 6’dan bariz halde büyük olsa da öbür tasarım ayrıntıları Mi Band 6 ile neredeyse büsbütün tıpkı. Lakin işler fonksiyonelliğe geldiğinde bu durum değişiyor.

Mi Band 7, kandaki oksijen oranını yüzde 90’ın altına niyet kullanıcıyı uyaracak

Xiaomi Mi Band 7, 100 yeni ekran dizaynıyla birlikte geliyor. Koşudan yüzmeye, aerobikten jimnastik eğitimlerine kadar 120 farklı spor için takip takviyesi sunan akıllı bileklik, kullanıcının sıhhatini da gözardı etmiyor. Kandaki oksijen oranını daima olarak ölçen Mi Band 7, bu oran yüzde 90’ın altına indiği an titreşim ikazıyla, kullanıcıyı uyaracak. Bununla birlikte uyku takibi, kalp atış suratı izleme, gerilim izleme ve adet döngüsü takibi üzere sıhhat özellikleri de Mi Band 7’de karşımıza çıkmış durumda.

Xiaomi, yeni akıllı bilekliğinde 180 mAh kapasiteli bir batarya tercih etti. Bu batarya, kullanıcıya 14 gün kesintisiz kullanım imkanı vadediyor. Bununla birlikte 5 ATM su basıncına kadar dirençli olan Mi Band 7’nin 50 metre derinlikteki suda bile kullanılabileceğini söylemeden geçmeyelim. Pekala Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğini satın almak isteyen bir tüketicinin ne kadar ödemesi gerekecek?

Xiaomi Mi Band 7 fiyatı:

  • Standart versiyon: 37 dolar
  • NFC takviyeli versiyon: 44 dolar

31 Mayıs’ta Çin’de satışa sunulacak olan akıllı bilekliğin Türkiye’ye ne vakit geleceği şimdilik bilinmiyor. Mevcut dolar kuru ve vergi gereklilikleriyle birlikte Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinin Türkiye’de 700 ila 900 TL aralığına bir fiyat etiketine sahip olması çok da sürpriz olmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.