Xiaomi kararı verdi, logo değişiyor!

0 6

Düşenin dostu olmaz kelamı geçtiğimiz günlerde bir sefer daha tecelli etmiş ve uzun yıllardır birlikte çalışan Huawei ve Leica yollarını ayırdıklarını duyurmuştu. Her ne kadar bu ayrılığın nedeni hakkında kapsamlı bir paylaşım yapılmış olmasa da, otoritelere nazaran bu durumun tek nedeni Huawei’nin Google ambargosu yüzünden düştüğü durum.

Bilhassa Leica’nın şimdi bu duyurunun üzerinden kıymetli bir müddet geçmemişken, artık Xiaomi ile ortak çalışacağını açıklaması, Huawei ile süren muahedenin neden ve kimin tarafından iptal edildiğini de gözler önüne seriyor. Tabi bu işin öbür boyutuydu, biz gelelim Xiaomi Leica iştirakine.

Xiaomi kararı verdi, logo değişiyor!

İnternette paylaşım yapan bir duyum hesabının tezine nazaran, Xiaomi 12 Ultra’nın art yüzeyinde kırmızı desen üzerine beyaz harflerle yazılmış klasik Leica amblemi yer alacak. Bugüne kadar akıllı telefonların kameralarında ince bir tarzla Leica yazdığını çokça görmüştük, fakat telefonun art yüzeyinde adeta bakar bakmaz kendini gösteren farklı bir logo ile hiç karşılaşmamıştık. Nitekim bu türlü bir şey ile karşılaşıp karşılaşmayacağımızı ise vakit gösterecek.

Son olarak haberimizi yeni akıllı telefonun olası çıkış tarihi hakkında bilgi vererek sonlandıralım. Xiaomi’ye yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere nazaran, yeni akıllı telefon modeli Ağustos ayı içerisinde tanıtılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.