Xiaomi en sonunda Metaverse evrene katılıyor!

0 6

Mobil eserler dışında birçok dalda yer alan Xiaomi, yeni patent müracaatıyla sanal dünyaya adım attığını açıkladı. Patent müracaatına nazaran Xiaomi, Metaverse’e yeni karakterler ile katılıyor. Firmanın bu adımı sanal karakterler oluşturmakla ilgili bir dizi yeniliği içeriyor.

Kripto para üniteleri ve Metaverse tüm dünyanın gündeminde. Metaverse teknolojisi gün geçtikçe daha âlâ hale geliyor ve birçok kullanıcı bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyor. Xiaomi de yeniliklere ayak uydurarak Metaverse’e resmen giriyor. Patent müracaatının ayrıntılarına bakınca epeyce etkileyici bir giriş kullanıcıları bekliyor.

Xiaomi Metaverse cihana giriş yapıyor

Metaverse’de kullanıcılar sanal bir karakter oluşturabilecek ve akabinde onu eğitebilecek. Bu karakterler beslenebiliyor, giydirilebiliyor ve öteki birçok yetenekle donatılabiliyor. Uygulamadaki ayrıntılara nazaran karakterleri oluşturma usulü epeyce kolay. Yeni patent müracaatına nazaran, imaj parametrelerini ve sanal karakterleri oluşturmak için gereken başka şeyler hakkında birtakım detaylar sağlıyor. Oluşturulacak yeni karakterler eşsiz bir gen dizilimine sahip olacaklar.

Karakterlerin hepsi birbirinden farklı görünecek. Blockchain teknolojisiyle desteklenen yeni sanal karakterler, kullanıcılar için yeni cümbüş usulü olabilir. Bu sanal karakterler, blok zinciri sayesinde eşsiz olacak ve asla kopyalanamayacak. Ayrıyeten, bu teknoloji son derece muteber ve merkezi olmayan bir teknolojiyi içeriyor.

Bu patent müracaatına misal halde Xiaomi, 2018 yılında “Crypto Rabbit ” isminde sanal bir evcil hayvan tavşanı piyasaya sürmüştü. Vaktinin çok ötesinde olan Xiaomi, 1 Mart 2022’de Crypto Rabbit‘i kaldırdı. Markanın 2018’de tanıttığı bu kripto tavşanlar, şifreli yapısı sayesinde benzersizdi. Tavşanı yarattığınız andan itibaren diğerleri tarafından kopyalanamıyor yahut değiştirilemiyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.