Xiaomi akıllı telefonlarında bir yeniliğe gidiyor!

0 6

Xiaomi kısa mühlet evvel Vietnam’da akıllı telefonlarının üretimine başladı. Şirket, daha sonra öbür Güneydoğu Asya pazarlarına ihraç edilecek olan aygıtlarını da ülkede üretmeye başladı. Artık bir NikkeiAsia raporuna nazaran, Çinli teknoloji devi, Hong Kong merkezli bir fabrikada akıllı telefon üretimine başladı. Ayrıyeten Vietnam’da üretilen telefonlar Malezya ve Tayland üzere öbür ülkelere ihraç edilecek. Bu atılım, ülkenin nüfusta ve iktisadında bir büyüme görüldüğü ve talepte de bir artışa işaret edildiği için ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, büyümeyi de görmesi beklenen pazarda bir yer edinmeyi umuyor. Ayrıyeten şirket Güney Koreli rakibi Samsung Electronics’i yakalamayı hedefliyor. Güney Kore markası şu anda satış pazar hissesi açısından Vietnam’daki en tanınan marka pozisyonunda. Mahallî basında çıkan haberlere nazaran Çinli şirket, üretim konusunda Hong Kong merkezli DBG Technology’ye güveniyor. Bu fabrika yaklaşık 200.000 metrekarelik bir alanı kaplıyor ve yaklaşık 80 milyon ABD Doları yatırıma sahip.

Xiaomi akıllı telefonlarında bir yeniliğe gidiyor!

Akıllı telefonların yanı sıra, bu site birebir vakitte data iletim ekipmanı üretiminden de sorumlu olacak. Şu an itibariyle, Xiaomi akıllı telefonlarını yüklü olarak Çin ve Hindistan’da üretiyordu. Bununla birlikte, 2020’deki global salgın, tedarik zincirinin önemli formda kesintiye uğramasına neden oldu ve bu da satışları etkiledi. Bu nedenle şirket, tedarik zincirini çeşitlendirmeyi ve yaygınlaştırmayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.