Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu!

0 8

Motorola, 200MP kameralı bir telefon üzerinde çalışan tek şirket değil. Digital Chat Station, Xiaomi’nin 200MP sensörlü, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setli, 120Hz ekranlı ve 5.000mAh pilli bir telefonun yolda olduğunu bildiriyor.

Xiaomi 200 MP sensörlü telefonunu duyurdu!

Sızıntı yapan kişi Xiaomi’nin bu türlü bir telefon üzerinde çalıştığını, bu aygıtın bilhassa de Redmi K50S Pro olduğunu düşünüyor. Bunun yerine Xiaomi 12T Pro da yolda olabilir. Aslına bakılırsa unlar birebir aygıtlar olabilir, yalnızca farklı bölgelerde farklı isimlere sahip olabilirler.

Sensör ise Samsung’dan ISOCELL HP1 yahut ISOCELL HP3 olarak karşımıza çıkacak. Her ikisi de 200MP çözünürlüğe sahip, fakat fark optik formatta ve piksel boyutunda olacak. Sırasıyla 1/1.22” ve 0.64µm ve 1/1.4” ve 0.56µm bekleniyor. Motorola daha büyük HP1’i kullanıyor ve bugün erken saatlerde, sensörün 4’ü 1 ortada piksel gruplama faalken neler yapabileceğini gösteren bir kamera örneği yayınladı. Xiaomi’nin hangi sensörü seçeceği şimdi belirli değil. Premium 8+ Gen 1 yonga seti göz önüne alındığında, elbette HP1 ile gitmek daha mantıklı olacaktır. Daha fazla belirsizlik mevcut. Mesela Leica bu aygıtta da karşımıza çıkacak mı çıkmayacak mı? Öğrenmek için daha fazla sızıntı beklememiz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.