Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor!

0 4

Xiaomi 12S serisi yalnızca birkaç hafta evvel piyasaya sürüldü ve Xiaomi 13 serisi hakkında şimdiden dedikodular dönüyor. Evvelki sızıntılar, Xiaomi’nin yeni kuşak serisinin Kasım ayında piyasaya sürülebileceğini ve Qualcomm’un şimdi piyasaya sürülmemiş Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağını öne sürmüştü. Bugün, tanınan bir kaynak, Xiaomi 13 serisinin, şirketin kendi geliştirdiği Şarj çipleri tarafından desteklenen tek hücreli 100W Pil ile donatılacağını açıkladı.

Xiaomi 13 Serisi ortalığı yıkıp geçmeye geliyor!

Cihaz ayrıyeten 50W süratli kablosuz şarjı destekleyecek biçimde tasarlanmış. Kaynak Digital sohbet istasyonu, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi hakkında birtakım enteresan ayrıntıları ortaya koyuyor. Daha evvel, kaynak, serinin işlemcisine ve lansman tarihine biraz ışık tutmuştu. Bugün, Xiaomi’nin 13 Serisinde 100W tek hücreli pil kullanacağını açıklandı. Bataryaya, Xiaomi’nin dahili şarj çipleri eşlik edecek. Xiaomi 13 serisinde kullanılan şarj çipi, muhtemelen şirketin 12 serisi akıllı telefonlarda kullanılan birinci jenerasyon şarj çipi olan Surge P1’in yükseltilmiş bir versiyonu olacak. Daha aktif güç idaresi için Surge P1 kullanılacak. Çip, ısı kaybını %30’a kadar azaltabilir.

Kaynak ayrıyeten, Xiaomi 13 serisinin Xiaomi 12S Ultra ile birebir olan 50W’a kadar kablosuz süratli şarjı destekleyeceğini de ortaya koydu.

Daha evvelki raporlara nazaran, yaklaşan seri Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Ayrıyeten bu yılki üzere MediaTek Dimensity varyantlarının olmayacağı söyleniyor. Xiaomi 13 serisi muhtemelen 120Hz yenileme suratını destekleyen yüksek çözünürlüklü 2K ekrana sahip olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.