Xiaomi 12S Ultra Sony üretimi özel bir lens ile geliyor!

0 3

Daha evvel sızan bilgilere nazaran yaklaşan Xiaomi eser tanıtımı lansman konferansının 4 Temmuz’da gerçekleştirileceği açıklandı. Bu aktiflikte Xiaomi 12S serisinin lansmanının yapılacağını biliyoruz. Xiaomi CEO’su Lei Jun, Weibo’da Xiaomi 12S Ultra’nın tam bir inç’lik dış tabana sahip özel bir Sony IMX989 imaj sensörü kullanacağını duyurdu, bu Sony’nin bugüne kadarki en büyük cep telefonu kamera sensörü olacak.

Sony ve Leica iş birliği Xiaomi’yi çok savlı hale getiriyor

Lei Jun ayrıyeten, Sony IMX989 + Leica + Xiaomi görüntüleme beyni sayesinde Xiaomi 12S Ultra’yı yeni kuşak kamera imajları konusunda doruğa götüreceklerini belirtti. Lei Jun, Sony IMX989’un rastgele bir kırpma olmadan tam 1 inçlik harika bir dış tabanı olduğunu söyledi. iPhone 13 Pro Max ile karşılaştırıldığında, ışığa hassas alan %193, ışığa hassas kapasite %76,8, kamera suratı %32,5 ve başlatma suratı %11 artırıldı.

Sony’nin özel lensi olan IMX989 görüntüleme teknolojisinin büyüklüğü

Bildiğiniz üzere Sony son yaptığı kamera lensleri ile çok önemli adımlar atmayı başarmıştı. Birçok ünlü youtuber firmanın içerik üreticilere özel ürettiği Xperia Pro modeline tam not vermiş ve beğenmişti. Lens konusunda Ar-Ge çalışmalarına öteki firmalardan daha çok yatırım yapan Sony bunun meyvelerini almayı bekliyor.

Daha evvelki resmi haberlere nazaran Xiaomi 12S serisi, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra olmak üzere üç modelden oluşacak. 512 GB depolama sürümü olan özel saf beyaz bir sürümü de var, yeni akıllı telefon Xiaomi‘nin görüntüleme teknolojisinin gelecekteki gelişimini resmen temsil edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.