Xiaomi 12S Pro özellikleri sızdırıldı! Tüm kurallar değişiyor

0 3

Xiaomi, akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri. Elbette hala bu alanda başa oynayan Samsung üzere bir gerçek var lakin Çinli teknoloji devinin de hiç üzücü gitmediğini söylemek lazım. Xiaomi yakın vakitte tanıttığı Xiaomi 12 serisinde de bu özelliğini bir kere daha gözler önüne seriyor.

Çinli teknoloji devi, bugüne kadar yeni amiral gemisi serisine Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X üzere pek çok model ekledi. Bununla birlikte serinin en çok beklenen modeli olarak gösterilen Xiaomi 12 Ultra’nın da eli kulağında. Fakat ünlü ismin durmaya pek niyeti yok üzere görünüyor.

Xiaomi 12S Pro özellikleri sızdırıldı! Tüm kurallar değişiyor

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran yakın vakitte bu aileye Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro modelleri de katılacak. Üstelik sertifika konseylerinden gelen imajlar sayesinde Xiaomi 12S Pro’nun birçok özelliği şimdiden netleşti bile.

Birçok farklı kaynaktan doğrulanan bilgilere nazaran Xiaomi 12S Pro gücünü Dimensity 9000 yonga setinden alacak. Ekran boyutu olarak 6,55 inçlik AMOLED paneli tercih eden 12S Pro’nun ön yüzeyinde 16MP art yüzeyinde ise 64MP’lik kameraların bulunması bekleniyor. Tabi art yüzeydeki 64MP’lik kameranın ana kamera olduğu ve bunun en az 2 yardımcı kamera ile destekleneceğini hatırlatalım.

Yeni akıllı telefon modelinin sızdırılan bir öteki özelliği ise batarya boyutu. Buna nazaran Xiaomi 12S Pro meraklılarının karşısına 67W süratli şarj dayanağına sahip 4.500mAh’lık bir batarya ile çıkacak. Telefonun tanıtım tarihi ve fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.