Xiaomi 12 Ultra sürpriz özellikleriyle listelendi!

0 4

Xiaomi 12 Ultra, uzun vakittir gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Çin’de 2206122SC model numarasıyla 3C Sertifikasyon web sitesinde görünen bu üst seviye modelin teknik özellikleri göz dolduruyor.

Ailenin daha evvelki versiyonları Xiaomi 12 serisi ile geçen yıl Çin’de Mart ayında memleketler arası olarak piyasaya sürülmüştü. Piyasada Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X olarak üç modeli mevcut, bunlar Xiaomi tarafından üretilen premium serisi telefonlar oluyor.

Xiaomi 12 Ultra Ekranı ile büyüleyebilir

3C sertifika sitesinde yer alan bilgilere nazaran, Xiaomi 12 Ultra modelinin müracaat sahibi ve üreticisinin Beijing Xiaomi Communication Technology Co. Ltd. üretim tesisinin ise FIH Precision Electronics (Langfang) Co. Ltd. olduğu belirtilmiş.

Hepimizin bildiği üzere, geçtiğimiz günlerde Xiaomi ve Leica kamera konusunda bir iş birliği yapmıştı. Ortaklar aracılığıyla yapılan bir telefonun bu yıl gelebileceği konuşuluyordu. Bu iki firmanın ortaklaşa telefon çıkarması başka şirketler için bir referans noktası oluşturabilir. İki ortağın üreteceği telefonun kimi teknoloji analistlerine nazaran Xiaomi 12 Ultra olabileceği konuşuluyor.

Önceki selefi olan Mi 11 Ultra’da büsbütün kameraya değer verilmişti. Bu yüzden 12 Ultra’nın da çok düzgün bir kamera sistemine sahip olarak geleceğini düşünüyoruz. Sızıntılara nazaran, Xiaomi 12 Ultra, ön tarafta 50MP (Birincil lens), 48MP (Ultra geniş lens), 48 mp (periskop lens) ve 20MP nokta delikli ön kameraya sahip olacak.

Diğer özellikleri ortasında ekran en keskin değişime uğrayan yerlerden bileşenlerden birisi. QHD+ çözünürlüğe (1440 x 3200), 120Hz yenileme suratına ve 1700 nitlik çok yüksek bir parlaklığa sahip 6,6 inç kavisli AMOLED ekran olacak. Söylentiler aygıtın ayrıyeten, seramik bir yapı ve alüminyum çerçeveye sahip olabileceğini ve 161.9 x 74,3 x 9,5 mm (arka kamera çıkıntısı dahil 13,1 mm) ölçülerinde olabileceğini söylüyor. En keskin dedik zira kavisli ekranı Xiaomi CIVI‘dan sonra bu aygıt kullanmış olacak. Ayrıyeten aygıtta yeni ekran teknolojilerini görmek de mümkün olabilir. 1700 nit parlaklık sav olduğu için aygıtın daha yüksek bir parlaklığı sunması da bekleniyor.

Bu telefon, Qualcomm Snapdragon 8 gen 1+ tarafından desteklenecek. Şu anda bilinmeyen özellikleri ise pil kapasitesi, renk seçeneği ve farklı varyantları olup olmayacağı. Bu bilgiler için biraz daha beklememiz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.