Xiaomi, 12 Lite hakkındaki o iddiaları doğruladı

0 3

Akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Xiaomi, tahminen de daha evvel hiçbir seriye göstermediği itinası Xiaomi 12 serisine gösteriyor. Bugüne kadar birçok modelle desteklenen seriye yeni üyeler katılmaya devam ediyor.

Son vakitlerde paylaşılan sızıntılarla gündemden düşmeyen ve bilhassa hem 12 serisinden olsun hem de uygun fiyatla satılsın isteyen kullanıcıların merakla bekledikleri Xiaomi 12 Lite, yakın vakitte resmen satışa sunulmuş olacak. Bununla birlikte telefonu raflarda görene kadar, bu aygıt hakkındaki sızıntılar gelmeye de devam edecek üzere görünüyor.

Son olarak Xiaomi 12 Lite modelinin hangi renk seçenekleriyle satışa sunulacağına dair farklı kaynaklarda farklı savlar lisana getirilmeye başlayınca devreye giren Çinli şirket, resmi bir açıklama yaparak Xiaomi 12 Lite’ın yeşil, mor, pembe ve gümüş renk seçenekleriyle çıkacağını duyurdu.

Xiaomi, 12 Lite hakkındaki o tezleri doğruladı

Ancak renk konusunda son derece hassas davranan Xiaomi’nin öbür donanımsal özellikler konusunda bugüne kadar çıkan onca teze karşın rastgele bir açıklama yapmaması başlarda soru işareti oluşturdu.

Peki Xiaomi 12 Lite’de bizleri hangi özellikler bekliyor? Sızıntılara nazaran bu telefon gücünü Snapdragon 778G yonga setinden alacak. 67W süratli şarj teknolojisine sahip olan telefonda ayrıyeten 4.500mAh’lık batarya bulunacak.

Xiaomi 12 Lite’ın tam olarak ne vakit tanıtılacağı konusunda şu an için kesin bir tarih verilmiş değil. Lakin sızıntıların artmasından hareketle bu tarihin çok da uzak olmadığı düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.