Xiaomi 12 Lite çıkış tarihi netleşti

0 6

Xiaomi, bugüne kadar Xiaomi 12 serisi için 3 farklı akıllı telefon modelini piyasaya sürmüştü. Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X’den oluşan bu üç modele en az iki farklı model daha eklenecek ki bunlar da Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Ultra olacak. Bugüne kadar sızdırılan bilgiler, bu iki modelden birinci olarak Ultra’nın satışa sunulacağı, Lite modelinin çıkış tarihinin ise yıl sonunu bulacağı konuşuluyordu. Lakin bugün paylaşılan yeni bir görsel, gerçeğin hiç de o denli olmadığını gösteriyor.

Daha evvel birçok kıymetli bilgiyi evvelce servis ederek güvenilirliğini kanıtlayan Digital Chat Station, bu sefer de Xiaomi 12 Lite hakkında birçok bilgi paylaştı.

Xiaomi 12 Lite çıkış tarihi netleşti

Buna nazaran Xiaomi 12 Lite, 6,55 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekranla satışa sunulacak. Gücünü Qualcomm Snapdragon 778G yonga setinden alacak olan telefonda 67W süratli şarj takviyesine sahip 4.500mAh’lık bir batarya bulunacak.

Xiaomi 12 Lite’ın en kıymetli özelliği ise satışa sunulacağı pazarda gizli. Gelen bilgilere nazaran, serinin yeni modeli öncelikli olarak anakarası Çin’de değil global pazarda satışa sunulacak. Telefonun çıkış tarihi olarak ise, Ağustos ayı gösteriliyor. Bakalım Xiaomi’nin en çok beklenilen modellerinden biri olan Xiaomi 12 Ultra’yı ne vakit göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.