Xbox Game Pass sahiplerini sevindirecek yeni proje duyuruldu: Project Moorcroft!

0 2

Yeni kuşak abonelik savaşları gitgide kızışıyor. Sony‘nin PlayStation Plus’ı (PS Plus) tekrar yapılandırmasıyla birlikte, belli oyunlara müddetli demolar getireceğini açıkladı. Xbox ise bugün, Game Pass abonelerine indie oyun demoları getireceğini duyurdu. Ayrıca Ultimate üyeleri için buluttan sahip oldukları oyunları oynamalarına müsaade veren diğer bir avantaj da getiriyor.

Perşembe günü Microsoft, Xbox’taki geliştiricilerin neler ürettiğini özetleyen (Açıklama Linki) “Oyun İçin Sırada Ne Var” sunumunu gerçekleştirdi. Blog yazısında, Xbox Game Pass abonelerine küratörlü demolar getirmeyi amaçlayan bir teşebbüs olan Project Moorcroft‘tan bahsediliyor. Bu proje, Sony’nin PS Plus Premium üyelerine özel, 35 doların üzerindeki oyunlar için “Süreli Denemeler” fikrine epey benziyor.

Game Pass yenileniyor

Projenin asıl maksadı, Moorcroft ile daha çok bağımsız geliştiricilerin fark edilmesini sağlamaya çalışmak, hatta Game Pass’e eklenecek oyunların demolarını oluşturmaları için onları telafi edecek kadar ileri giden bir proje. Ayrıyeten stüdyoların oyunlarının ne kadar güzel karşılandığını görmelerine ve piyasaya sürülecek oyunları geliştiren oyunculardan geri bildirim almalarına imkan tanıyacak.

Microsoft‘un Oyun Yaratıcısı Tecrübesi ve Ekosisteminden Sorumlu CVP’si Sarah Bond, Stevivor’a yaptığı açıklamada, Project Moorhead’in, E3 şahsî tecrübesinin olmaması nedeniyle son birkaç yıldır eksik olan uygulamalı hissi tekrar yaratmayı hedeflediklerini söyledi (Yukarıdaki videoda).

Neden Game Pass alıp şov katı üzere bir şey yapmıyoruz?” diyen Bond,Neden bir geliştiricinin oyununun bir kesimini, bir düzeyini almasını, Game Pass’e eklemesini, gelecek oyunlar için heyecan yaratmasını ve tıpkı vakitte akort edip oyunlarını hazırlarken sahiden bedelli geri bildirimleri almasını mümkün kılmıyoruz?” söyleyerek geliştiricileri destekleyeceklerini ima etti.

Microsoft, Game Pass’in bu demoları ne vakit yayınlamaya başlayacağı konusunda kesin bir vakit dilimine sahip değil.

Bu yılın ilerleyen günlerinden itibaren Xbox, Ultimate üyelerinin buluttan sahip oldukları “belirli” oyunları oynamalarına müsaade vermeye başlayacak. Game Pass kitaplıkları dışında satın alınan oyunlarla bile sistem çalışıyor. Buluttan oynamak, sisteme konseyi oyunları oynamaktan katiyetle daha yeterli olmasa da, oyuncuların oyunlarına taşınabilir aygıtlardan, PC’lerden yahut konsollarından uzakta oldukları rastgele bir vakitte erişmelerine imkan tanıyacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.