Windows 12’nin Çıkış Tarihi Hakkında Sürpriz İddia

0 7

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un işletim sistemi Windows ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Windows Central’dan Zac Bowden’ın savına nazaran Microsoft, önümüzdeki yıllar için belirlediği yol haritasında değişikliğe gitti. Microsoft’taki kaynaklarına güvenen Bowden’a nazaran teknoloji devi, bundan sonra her üç yılda bir büyük yenilikler içeren bir Windows sürümü yayınlayacak.

İddiayı genişletmek gerekirse; bundan sonra her üç yılda bir, yeni bir işletim sistemi ile tanışacağız. Bu yeni süreç, Windows 11’in piyasaya sürüldüğü 2021 yılı prestijiyle başladı. Şayet tezler gerçekse, 2024 yılında Windows 12 ile, 2027 yılında ise Windows 13 ile tanışma imkanı yakalayacağız.

Diğer işletim sistemleri, desteklenmeye devam edecek

Microsoft’un işletim sistemleriyle ilgili aldığı yeni karar, eski versiyonları pek de etkilemeyebilir gibi görünüyor. Çünkü tezlere nazaran Microsoft, Windows 12’yi yayınladıktan sonra da Windows 11 için çalışmaya devam edecek. Şirketin 2023 yılı prestijiyle yılda dört kez yeni özellikler içeren güncellemeler yayınlayacağı argüman ediliyor. Yani mevcut güncelleme programı, ilerleyen süreçte de devam ettirilecek. Lakin bunun ne kadar verimli olacağı net değil.

Windows 12 demişken; bu işletim sistemiyle ilgili hiçbir bilgi olmadığını söylemek gerek. İşletim sisteminin Windows 11’den ne üzere farklılıklar sunacağı, nelerin değişeceği bilinmiyor.

Peki siz bu bahisle ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.