Windows 11’de Güncelleme Sorunu Çözülüyor

0 1

Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows 11, son versiyonunda birtakım kullanıcıların oyunlarda aygıtlarından aldığı performansı epey berbat etkileyen birtakım kusurlarla birlikte gelmişti. Bu yüzden de sorun yaşayan aygıtların 22H2 güncellemesini alması durdurulmuştu. 

Windows 11’in yeni güncellemesi ile birlikte birtakım oyunlarda ve uygulamalarda performans problemleri ortaya çıkmış, yer yer oyunlardaki FPS pahaları 25’e kadar düşmüştü. Pek çok kullanıcı bu durumdan şikayetçi olurken, sorunun nedeni olarak ise GPU’ların debug özelliklerinin daima kullanımda kalmasıydı.

Microsoft güncellemeyi kimi kullanıcılara açtı

Microsoft bu sorunu çözmek için şimdi rastgele bir yeni güncelleme ya da yama yayınlamadı lakin güncelleme durumuna yeni bir ifade ekledi. Bu söze nazaran 41990091 numaralı güvenlik müdafaası, bu sıkıntıdan etkilenen küçük bir oyun ve uygulama kümesini kapsayan Windows aygıtları koruyacak biçimde güncellendi. Yani, 41990091 nolu güvenlik muhafazası nedeniyle güncelleme yapamayan kullanıcılar artık sıkıntısız formda en son versiyonu kullanabilecek. Yalnızca küçük bir oyun ve uygulama kümesini kullananların biraz daha beklemesi gerekecek. 

Microsoft tarafından gelen açıklamalara nazaran güncellemeye erişebilmek için kullanıcıların 48 saat kadar beklemeleri gerekiyor. Yani bilgisayarınız daha evvel 22H2 güncellemesini almayacak aygıtlar ortasındaysa listeden çıkması iki günü bulabilir. Güncellemeyi alıp almadığınızı anlamanın en kolay yolu ise aygıtınızı yine başlatıp güncelleme denetimi yapmak. Güncellemeyi göremiyorsanız şanssız azınlıkta yer alıyor olabilirsiniz. Microsoft’un bu sıkıntıya ne vakit tam bir tahlil sunacağını ise daima birlikte bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.