Windows 11’de büyük yenilik! İşte yeni hali!

0 7

Microsoft’un işletim sistemi sürümlerinde istikrarlı bir muvaffakiyet elde ettiğini söylemek bir oldukça güç. Teknoloji meraklılarının çok güzel bir halde hatırlayacağı üzere, Windows XP sonrası piyasaya çıkan Windows Vista tam bir hayal kırıklığı olmuş, bilgisayar kullanıcılarının imdadına ise Windows 7 yetişmişti.

Bu sürümden sonra piyasaya çıkan Windows 8’de tıpkı Vista’da olduğu üzere epeyce makus geri bildirimler alınca, kullanıcılar çok uzun bir müddet Windows 7’yi kullanmakta ısrar etmişlerdi. Lakin uzun süren bu direnişin akabinde bu sefer de bilgisayar kullanıcılarının imdadına Windows 10 yetişmiş ve Windows 8’i kullanmak istemeyenleri bu zorunluluktan kurtarmıştı.

Windows 8 öylesine büyük bir hayal kırıklığıydı ki, Microsoft bile yeni işletim sistemine Windows 9 ismini vermek istememiş ve uzun yıllar sonra bu durumun sebebi olarak, kullanıcıların akıllarında Windows 10’un yesyeni bir tecrübe olarak belirmesini, Windows 8’in devamı olarak düşünmelerinin istenmemesi olduğu itirafı yapılmıştı.

Windows 11’de büyük yenilik! İşte yeni hali!

İşte kısaca Windows’un tarihine baktığımız vakit neredeyse nizamlı olarak bir başarılı bir başarısız sürümlerin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Şayet bu istatistik doğruysa, en başarılı sürümlerden biri olan Windows 10’dan sonra gelen Windows 11’in başarısız bir versiyon olması gerekiyor ki, açıkçası eldeki datalar şu an için bu önyargının gerçek olduğunu gösteriyor.

Yapılan araştırmalara nazaran, Windows 11 ne kurumsal tarafta ne de ferdi bilgisayarlarda tercih edilmezken, Microsoft bu durumu bilakis çevirmek için var gücüyle çalışıyor.

Microsoft tarafından yapılan çalışmalardan biri de Vazife Yöneticisinin güncellenmesi oldu. Uzun bir müddettir kulaktan kulağa yayılan fısıltılarda, Microsoft’un Misyon Yöneticisinde değerli güncellemeler yapacağı konuşuluyordu. Bugün ortaya çıkan yeni görseller ise, söylentilerin gerçek olduğunu ortaya çıkardı.

Buna nazaran yeni Vazife Yöneticisinde Performans, Süreçler, Detaylar, Servisler üzere menüler üst sekmeden yan sekmeye taşınmış. Bununla birlikte komut içeren düğmeler ise yöneticinin üstünde konumlanmış.

Ayrıca yeni Misyon Yöneticisi artık arka fonda kullanılan renklerle uyumlu olarak çalışıyor. Bu da yöneticinin çok daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Şu an için test kademesinde olan bu yeniliğin ne vakit tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.