Windows 11 kesmedi 12.si yükleniyor: “Microsoft Windows 12 pek yakın”!

0 8

Windows 11 ve Windows 10’un bu yılın başlarında aylık toplam 1,4 milyar etkin bilgisayara ulaştığı gerçeği göz önüne alındığında, Microsoft’un sistem kararlılığına odaklanmak için Windows özellik güncellemelerinin suratını yavaşlatması hakikat bir karar üzere görünüyor. Bununla birlikte şirket, her üç yılda bir Windows istemcisinin yeni bir ana sürümünü çıkarmayı, özellik güncellemelerini de yılda dörde yayarak yeni bir Windows geliştirmeyi hedeflediği bildiriliyor.

Windows 11 ile Microsoft, her takvim yılının ikinci yarısında gelecek olan özellik güncellemelerini yıllık olarak yayınlayacağını açıkladı. Duyurudan kısa bir mühlet sonra şirket, Windows 10’un özellik güncelleme programını yılda iki sefer döngüsünden ayırarak tek güncelleme ritmine alacak.

Windows 12 için adımlar atılmaya başlıyor

Bu açıklamaların akabinde, Microsoft bu yılın başlarında şirketin yerleşik yol haritasının dışında gelişen bir Windows 11 özellik güncellemesi yayınlamış olsa da her iki işletim sisteminin (Windows 10) de resmi olarak 22H1 sürümünü şimdi alamadık.

Şimdi, Windows 11 için gelecek 22H2 sürümüyle (kod ismi Sun Valley 2), Microsoft, gelecekteki özellik güncellemelerinin sıklığını artırarak Windows geliştirme döngüsünü daha da değiştiriyor ve “Büyük güncelleme” ​​için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geçiyor.

Windows Central’ın bildirdiğine göre bu yeni yol haritası, Microsoft’un mevcut işletim sistemi için yılda dört keze kadar yeni özellikler ve tecrübeler sunmasını sağlayacak. Planlanan özellik sistemine nazaran, Microsoft’un dahili olarak ‘Anlar’ olarak isimlendirilen yeni mühendislik çalışmasının bir modülü olarak gelecek, bu da BT yöneticilerinin yakında kendilerine ilişkin daha fazla özelliğe sahip olabileceği manasına geliyor. Microsoft, ana işletim sistemi sürümlerini numaralandırmaya geri döndüğünden, şirket potansiyel olarak 2024 yılına kadar yeni Windows 12’yi duyurabilir.

Şu an itibariyle, Microsoft’un bir sonraki büyük işletim sistemi sürümüyle ilgili detayların az olması bekleniyor. Görünüşe nazaran şirket içinde bu durum önemli olarak bedellendiriliyor. Proje şu anda erken planlama ve mühendislik evresinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.