WhatsApp’a Sesli Durum Güncellemeleri Geliyor

0 5

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, platformun artık bildirilere her emojiyle reaksiyon vermenizi sağlayacağını sizlerle paylaşmıştık. Bunun yanı sıra yeni kapalılık özellikleri de daha evvelki haftalarda yayınlanmıştı.

Bilindiği üzere dev platform, ‘durum’ ismi altında bir özelliği de bünyesinde barındırıyordu. Bu özelliğin Instagram’da gördüğümüz ‘hikayelerin’ WhatsApp versiyonu olduğunu söylemek mümkün. Artık gelen haberler de platformdaki durum güncellemelerine orijinal bir özelliğin eklenmesinin planlandığını ortaya koydu.

Sesli durum artmak mümkün olacak

WhatsApp’taki ‘durum’ özelliği, sadece fotoğraf, görüntü yahut metin paylaşımı yapmanıza imkan tanıyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan bir rapor ise, platformun durum güncellemelerinde sesli not paylaşılmasına olanak tanımayı planladığını ortaya koyuyor.

Açıklamalara nazaran ‘Sesli Durum’ olarak isimlendirebileceğimiz yeni özellik, kullanıcıların tıpkı sohbetlerdeki üzere ses kaydetmesine imkan tanıyacak ve bu kayıtların ‘Durum’ olarak paylaşılmasını sağlayacak. WABetaInfo’nun paylaştığı ekran imajı, sesli notların durum sekmesinde sağ altta bulunan bir mikrofon simgesi ile kaydedilip paylaşılabileceğini gösteriyor.

Durum güncellemelerine eklenmesi planlanan yeni özelliğin geliştirilme kademesinde olduğu söz ediliyor. Sesli durumların ne vakit kullanıma sunulacağı ise şu an için belirsiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.