WhatsApp’a Fotoğrafları ‘Sansürleme’ Özelliği Geliyor

0 2

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. WABetaInfo tarafından keşfedilen özellik, kullanıcılar için değerli bir avantaj sunacak üzere görünüyor. Çünkü şimdi geliştirme kademesinde olan bu özellik sayesinde kullanıcılar, karşı tarafa gönderecekleri fotoğrafların istedikleri kısmını bulanıklaştırabilecekler.

Aslına bakacak olursak WhatsApp’ın kararlı sürümleri, son devirlerde orijinal medya gönderme araçlarına kavuştular. Artık kullanıcılar, gönderdikleri fotoğraflar üzerinde daha tesirli düzenlemeler yapabiliyorlar. İşte geliştirilen yeni özellik, bunların en yenisi olarak kayıtlara geçecek. Çünkü birinci kez bir WhatsApp özelliği, gönderilecek içeriğin sansürlenebilmesine müsaade verecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor:

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, hayli kolay bir biçimde kullanılacak. Üstteki fotoğrafta ok ile gösterilen yer alan bulanıklaştırma butonuna dokunduktan sonra, göndereceğiniz fotoğrafın bulanıklaştırmak istediğiniz yerini parmağınızla ayarlayacaksınız. Bu çeşit bir özellik daha öncesinde yoktu ve üçüncü taraf uygulamalara gerek duyuluyordu. Birtakım kullanıcılar ise kalem aracını kullanarak ilgili kısmı karalıyorlardı.

WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeni bilhassa ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Haliyle bu özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Aslında, özelliğin beta sürümlere gelip test edilip edilmeyeceği bile meçhul. Önümüzdeki devirler, WhatsApp’ın bulanıklaştırma aracı için daha belirleyici olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.