WhatsApp Yeni Gizlilik Özelliklerini Yayınladı

0 6

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a bazı yeni zımnilik özellikleri eklendi. Eklenen bu yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesi bir nebze daha güzelleştirilmiş oldu. Profil fotoğrafı, son görülme ve WhatsApp durumları için kullanılabilecek seçenekler, artık bilgilerinizi gizlemek istediğiniz kullanıcıları daha kolay bir halde seçmenizi sağlayacak.

WhatsApp’taki son görülme vakti, durumlar ve profil fotoğrafı, bugüne dek 3 seçenekle yönetilebiliyordu. Bu seçenekler “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” halindeydi. Şimdiyse bunlar ortasına “Şunlar Hariç Bireylerim…” seçeneği eklendi. Bu seçenek, bir kullanıcının numarasını telefonunuzdan silmek zorunda olmadan, şahsî bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı o şahıstan gizlemenizi sağlıyor.

WhatsApp’ın yeni zımnilik seçenekleri bu türlü görünüyor

Yukarıda paylaştığımız manzaralarda de görebileceğiniz üzere; artık WhatsApp’taki birtakım bilgilerinizi rehberinizdeki istediğiniz bireylerden gizleyebileceksiniz. Üstelik bunu yapabilmek için çok da bir şey yapmanıza gerek yok. WhatsApp’ı açtıktan sonra evvel Ayarlar, sonra Hesap, sonra da Zımnilik, seçeneklerine dokunun. Daha sonra da “Şunlar Hariç Bireylerim…” seçeneğine dokunduktan sonra bilgilerinizi gizlemek istediğiniz bireyleri seçin. İşte her şey bu kadar kolay…

WhatsApp’ın yeni saklılık seçenekleri an prestijiyle tüm kullanıcılara yayınlanmış durumda. Fakat uygulamanız aktüel değilse, bu özelliklere ulaşamayabilirsiniz. Şayet seçenekleri görüntüleyemiyorsanız, uygulamanın güncel olduğuna emin olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.