WhatsApp mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini güncelledi!

0 3

WhatsApp ülkemizde en çok kullanılan iletileşme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. İşte en çok tercih edilen uygulamanın iletilere emoji ile yanıt verme özelliğine sunduğu güncelleme.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir Facebook gönderisinde, WhatsApp kullanıcılarının yakında rastgele bir emoji ile iletilere reaksiyon verme yeteneğine sahip olacağını duyurdu. CEO, en sevdiği birkaç emojiyi listelemeden evvel, “WhatsApp’ta reaksiyon olarak rastgele bir emojiyi kullanma yeteneğini kullanıma sunuyoruz” diye yazdı. WhatsApp’ın sonlu sayıda sadece altı emoji ile reaksiyon verme yeteneğini eklemesinden yalnızca birkaç ay sonra geldi.

WhatsApp bildirilere emoji ile karşılık verme özelliğini güncelledi!

Önceki emoji reaksiyonlarında olduğu üzere, reaksiyon vermek istediğiniz iletiye uzun basarak özelliğe erişilebilir. Bu, yeni bir artı simgesiyle birlikte evvelki altı emoji tepkisini içeren menüyü açacak. Artı simgesine dokunulduğunda, standart gülen yüzlerden selamlayan emoji ve eriyen yüz üzere son eklenenlere kadar her mevcut emojiyi içeren bir menü açılır ve ayrıyeten farklı deri tonu varyasyonları içerecek. İnsanların çok yakında emoji reaksiyonlarıyla çok yaratıcı olacaklarını işaret eden CEO güncellemeyi duyurdu.

Genişletilmiş emoji reaksiyon özelliği, hem iOS hem de Android dahil olmak üzere hizmetin beta sürümlerinde daha evvel hizmete sunulmuştu. WhatsApp’ı Meta’nın Messenger hizmetinde zati mevcut olan fonksiyonellik ile uyumlu hale getiren güncelleme artık sunuldu. Genişletilmiş emoji yansıları özelliği artık kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.