WhatsApp, Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Kullanıma Sundu

0 7

Dünyanın en tanınan iletileşme uygulaması olan WhatsApp, kullanıma sunduğu yeni özelliklerle kullanıcılarının iletileşme tecrübesini güzelleştirmeye çalışıyor. Bunlardan birisi ise, geçtiğimiz haftalarda bizim de sizlerle paylaştığımız bildirilere reaksiyon verme özelliğiydi. Dev platform, bir başka tanınan iletileşme uygulaması Telegram’da da gibisi bulunan bu özelliği belirli kullanıcılarında test etmeye başlamıştı.

Aylar süren testlerin akabinde bugün, özellik hakkında değerli bir gelişme yaşandı. Gelen haberlerde Meta’ya bağlı platformun, ‘Tepkiler’ ismi verilen merakla beklenen orijinal özelliğini kullanıma sunmaya başladığı tabir edildi.

İletilere emoji ile reaksiyon vermek mümkün hale geldi

Duyurunun birinci olarak Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldığını belirtmek gerek. Zuckerberg Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Whatsapp’ta iletilere emoji ile reaksiyon vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor” tabirlerini kullanarak uzun müddettir beklenen özelliğin geldiğini resmen açıklamıştı.

Android ve iOS kullanıcılarına sunulan yeni özelliğin ne olduğundan da kısaca bahsedelim. ‘Tepkiler’, platformda yer alan mesajlaşmalarınıza emoji ile reaksiyon vermenize imkan tanıyor. İletilere şu an için sadece 6 adet emoji kullanarak reaksiyon verilebileceği de gelen açıklamalar ortasında yer alıyor. Ek olarak WhatsApp, Instagram’dakine hayli fazla benzeyen özellik ile ilgili birkaç kıymetli notu da kullanıcılar ile paylaştı;

  • Bildirilere sırf bir ekleyebilirsiniz
  • Kaybolan bildirilerdeki reaksiyonlar de bildiriyle birlikte kaybolacak
  • Yansıları ve sayılarını gizlemek mümkün olmayacak

Bunların yanı sıra yakın gelecekte tüm emojilerin reaksiyon verme özelliği için kullanılabilir hâle getirileceği de gelen haberler ortasında yer alıyor. Son olarak özelliğin bugün kullanıma sunulduğunu, fakat tüm kullanıcılara şimdi ulaşmamış olabileceğini de belirtmeden geçmemek gerek. Özelliğin herkes için kullanılabilir hale gelmesinin birkaç gün; hatta birkaç haftayı bulabileceği söylenebilir.

Nasıl kullanılır

WhatsApp, ‘Tepkiler’ özelliğinin nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi paylaştı. Açıklamalara nazaran yeni özelliği kullanmak için;

  • Reaksiyon vermek istediğiniz iletiye basılı tutmanız
  • Bunun akabinde da istediğiniz emojiyi seçmeniz gerekiyor
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.