WhatsApp Durumlara Tepki Verme Özelliği Geliyor

0 1

Son güncellemeleriyle yeni özellikler kazanan WhatsApp, yakında Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birine kavuşacak. Halihazırda iletilerde emoji ile reaksiyon verme üzerine çalışan WhatsApp, bunu durum kısmına da getirecek.

Muteber kaynaklardan WABetainfo’nun paylaştığı ekran imajına nazaran Meta’ya ilişkin platform, tıpkı Instagram’da olduğu üzere öykülere reaksiyon ile karşılık verme özelliğine sahip olacak. Lakin bu karşılık seçenekleri ortasında en çok kullanılan ‘alev’ emojisinin olmaması da şaşırttı.

WhatsApp Kıssalar için emoji ile reaksiyon verme özelliği geliyor3

Şu anda test edilen emoji ile reaksiyon verme özelliği, şimdi resmi olarak sunulmadı. Lakin WhatsApp, muhtemelen durum ve iletiler için test ettiği yeni özelliğini bir ortada yayınlayacaktır diye kestirim ediyoruz.

Süratli Reaksiyonlar özelliği, durum güncellemesini görüntülerken emoji ile süratlice cevaplar vermenizi sağlayacak. Instagram’dan aşina oluna özellik, artık WhatsApp kullanıcılarının da emojiler ile reaksiyon vermesini sağlayacak.

Üstteki ekran imgesi, yeni reaksiyon verme özelliğinin neredeyse Instagram ile büsbütün birebir olduğunu gösteriyor. Şimdilik uygulamada bulunacak emojiler ise; Alkış yapan eller, kalpli gözlerle gülen yüz, sevinçten gözyaşı olan gülen yüz, Ağzı şaşkınlık içinde açık olan yüz, alkış yapan eller ve parti yansımalarından oluşacak. Lakin Instagram’daki alev emojisi şimdi WhatsApp için görünmüyor. Bu da uygulamanın tam sürümünde kullanıcılara sunulabilir diye kestirim ediyoruz.

Sızıntıyı yapan kaynak, şu anda durumlar için test edilen özelliğin birinci olarak masaüstü sürümde denendiğini belirtti. Fakat tıpkı fonksiyon, yakında iOS ve Android platformlar için de gelecektir diye umuyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.