WhatsApp bu özelliği ile devrim yaratacak!

0 3

WhatsApp, WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan beta sürüm görsellerine nazaran yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik kullanıcıların birden fazla telefonda yahut bir telefon ve tablette tıpkı hesapla sohbet etmelerini sağlayacak bir özellik olacak.

Ekran, ana telefonunuzla bir kod tarayarak kullandığınız aygıtı “refakatçi” olarak kaydettirmek için talimatlar verecek. Böylelikle birebir hesabı farklı telefon ve tabletlerde kullanmanız artık mümkün olacak. Birinci olarak beta sürümde denenen özellik şu anda herkeste mevcut değil bu sebeple özelliği görmemeniz çok olağan.

WhatsApp bu özelliği ile ihtilal yaratacak!

Evvelki beta sürümünde bulunan bir ekran, aygıtların uçtan uca şifrelenmiş olsalar bile son bildirileri senkronize etme yeteneğine sahip olabileceğini göstermişti. Kullanıcılara WhatsApp’ı diğer bir aygıtta nasıl kullanacaklarını bildiren “Cihazı Refakatçi Olarak Kaydet” ekranıyla birlikte artık farklı aygıtlarda tıpkı hesabı kullanmak mümkün olabilecek.

Her iki ekran da uygulamanın Android sürümünde kendini gösterdi; bu da özelliğin ikincil bir telefon yahut tablette sohbeti destekleyeceği manasına geliyor. Şu anda, özelliğin iOS’ta da kullanılabilir olup olmayacağı aşikâr değil. WhatsApp, şu anda sadece bilgisayarları ikincil aygıt olarak kullanmayı destekleyen İlişkili Aygıtlar özelliği aracılığıyla hesabınızın halihazırda birden fazla aygıtta kullanılmasını teknik olarak desteklemekte. Bu özellik hem iOS hem de Android’de kullanılabilir durumda.

WhatsApp, İlişkili Aygıtları Kasım 2021’de herkese açık bir beta olarak sundu ve o vakitten beri geliştirdi. Fakat İrtibatlı Aygıtlar masaüstü kullanıcıları için kullanışlı olsa da, ikincil akıllı telefonları yahut tabletleri olanlar için pek bir şey yapmıyordu. Fakat bu durum çok yakında değişecek üzere görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.