Vitalik Buterin, küresel kripto hakimiyeti olasılığını dışlıyor!

0 3

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para ünitelerinin global finansal sistemi ele geçirme mümkünlüğü konusunda kuşku uyandırdı.

Vitalik Buterin, global kripto hakimiyeti mümkünlüğünü dışlıyor!

Reuters’in 16 Haziran tarihli haberine nazaran Buterin, kripto kesiminin son yıllarda kıymetli bir büyüme ve benimseme kaydetmesine karşın klasik ve devlet takviyeli para ünitelerinin baskın kalmasını beklediğini belirtti.

Buterin; “Kripto para ünitelerinin dünyayı ele geçirmesini beklemiyorum. Bu kriptolar, dijital ve hükümetlerle ilgili” dedi.

Özellikle, dijital para ünitelerinin ödeme ve yatırımlarda kullanım alanları bulması ile, farklı kripto para ünitelerinin klâsik finans sistemlerini ne ölçüde ele geçirebileceği konusunda spekülasyonlar var.

Düzenleyici Engeller

Kripto savunucuları dijital varlıkların klasik finans eserlerinin yerini alması için bastırıyor olsa da, düzenlemeler ana mani olarak ortaya çıkıyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri üzere farklı yargı bölgelerinin alanı yönetmek için kanunları yürürlüğe koyması ve önermesiyle ortaya çıkıyor.

Kripto bölümünü evcilleştirme gereksinimi, Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşünün akabinde son günlerde ortaya çıktı. Olay, Güney Kore’nin kesimi yönetmek için katı yasalar çıkarmak için harekete geçmesi de dahil olmak üzere birkaç hükümetle birlikte milyonlarca yatırımı sildi.

Ayrıca Buterin’in kriptonun geleceği hakkındaki görüşleri, El Salvador üzere hükümetlerin Bitcoin’in yasal bir ihale olarak kullanılmasını onayladığı bir noktaya geliyor. Daha evvel, Ethereum kurucusu El Salvador’un Bitcoin vazifesini pervasız olarak nitelendirirken, hareketi öven bireyleri patlattı.

Buterin’e nazaran, ilköğretim olmadan insanları kriptoyu benimsemeye zorlamak büyük olasılıkla insanların onu dolandırıcılıkla suçlamasına sebep olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.