Vanspor’u Hackleyen Hackerlardan Baydöner Verileri Açıklama

0 299

Bizim de sizlerle paylaştığımız üzere bugün erken saatlerde Türkiye’nin tanınan zincir restoranlarından biri olan Baydöner’in siber akına uğradığı ve kullanıcı bilgilerinin çalındığı açıklanmıştı.

Ferdî Dataları Muhafaza Kurumu (KVKK) tarafından yapılan açıklamalarda, Baydöner’de bilgisi olan 505.337 kişinin isim, soy isim, telefon numarası, cinsiyetleri, yaşadığı kentler üzere bilgilerin 21 Mayıs günü gerçekleşen atakta ihlal edildiği belirtilmişti. Artık ise bu hususla ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı.

Van Spor’un hesabını ele geçiren hackerlar, Baydöner datalarının ellerinde olduğunu sav etti

TFF 2. Lig kadrolarından olan Vanspor FK’nin resmi Twitter hesabı kimi hackerlar tarafından ele geçirildi. Bunun akabinde hesap üzerinden atılan bir tweet, Baydöner olayıyla ilgili kimi argümanları içeriyordu. Hem Türkçe hem de İngilizce yapılan paylaşımda bilgilerin yalnızca bir kişinin elinde olduğu tez edilerek şu tabirlere yer verildi:

Herkese merhaba, Türk firması Baydöner’in bilgileri hakkında bir açıklama yapmak istiyorum. Bilgiler yalnızca bir kişinin elindedir ve kimseye satılamaz. Bilgilerin yok edilmesi konusunda firma ile görüşmeye çalıştığımızda olumlu bir cevap alamadık. Şirketin CEO’su Bülent Polat ile bağlantıya geçtik. Şirket bilgilerini yok etmek için 10.000 dolar istedik fakat şirket bunu kabul etmedi.”

Bunun yanı sıra paylaşımda bilgilerin paylaşılmayacağını belirten sözler de yer alıyordu: “Bu bilgileri yok edeceğimize ve kimseyle paylaşmayacağımıza tüm kamuoyu önünde kelam veriyoruz. Türklere ziyan vermek istemiyoruz. Türkleri seviyoruz.”

Hususla ilgili argümanları içeren tweet, paylaşıldıktan kısa bir mühlet sonra silindi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.