VALORANT, PlayStation ve Xbox’a Geliyor!

0 4

Günümüzde rekabetçi oyun dünyasının liderlik koltuğunda oturan Riot Games, bugün büyük bir haberle gündeme geldi. Şirket, oyun ve e-spor bölümüne dair iş ilanlarının yer aldığı ‘Hitmarker’ platformunda bir ilan açtı.

Söz konusu ilan, direkt ‘Oyun Tasarımı Yöneticisi, Konsol – VALORANT’ başlığını taşıyordu. İlanın açıklaması da Riot Games’in planını ortaya koydu. VALORANT’ın konsol sürümünün geliştireceğini resmen açıklandı.

VALORANT’ın konsol sürümü geliyor!

Riot Games, 6 gün evvel yayınladığı iş ilanında konuma getirilecek kişinin, VALORANT’ın konsollara sağlıklı bir halde getirilmesinden sorumlu olacağını paylaştı. Bu kişi, oyunun gamepad’lerde de oynanabilir olmasından sorumlu olacak ve projenin Baş Dizayncısı altında misyon yapacak.

Peki, VALORANT ne vakit konsollara gelecek?

Bu sorunun şu anda hiçbir yanıtı yok. Hatta iş ilanında PlayStation ya da Xbox ismi da açık bir formda tabir edilmemiş durumda. Ancak proje için takımın şimdi yeni toplanmaya başladığını düşünürsek, önümüzde en az bir yıllık bir müddet olduğunu varsayabiliriz. Olağan bu, Riot’un hangi konsollar için geliştirdiğine de bağlı olarak değişebilir.

Riot Games, oyunun konsollara geleceğini açıklamış olsa da bunun yalnızca PlayStation ve Xbox olup olmayacağını, Switch ve Steam Deck üzere öbür konsollara da gelip gelmeyeceğini belirtmedi. Dolayısı ile şu anda VALORANT’ın konsollara geleceğini öğrenmiş olsak da elimizde bunun dışında pek fazla bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.