Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

0 5

VALORANT oyuncularının birden fazla en az bir sefer isim değiştirme sürecini yaptı yahut yapmak istiyor. Birtakım durumlarda oyuncuların eski isimlerinden mutlu olmama durumu, kimilerinde ise yalnızca isim etiketi değiştirme yahut bir gruba girdiklerinde kadro kısaltmasını isim başına ekleme istekleri ortaya çıkabiliyor.

Bu yazımızda VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır sorusunun karşılığını adım adım anlatarak veriyoruz. Sizde oyundaki isminizi yahut isim etiketinizi üstteki sebeplerden ötürü değiştirmek istiyorsanız yazımızda yer alan VALORANT isim değiştirme adımlarını sırasıyla takip ederek süratlice isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte VALORANT isim değiştirme adımları:

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Adım #1: Resmi VALORANT sitesine giriş yapın
Adım #2: Sağ üstteki ”Hemen Oyna” butonuna basın
Adım #3: Çıkan seçeneklerden ”Oturum Aç” butonuna tıklayın
Adım #4: Hesabınıza giriş yapın
Adım #5: Sağ üstten isminize tıklayın ve ”Ayarlar” kısmına tıklayın
Adım #6: Açılan Riot Hesap İdaresi sayfasında ”Riot ID” kısmına gelin
Adım #7: İstediğiniz ismi yahut etiketi yazın ve değişiklikleri kaydedin
VALORANT almak istediğim isim alınmış durumdaysa ne yapmalıyım?
VALORANT isim değiştirme hakkı sınırsız mı?
VALORANT isim değiştirme neden yapılır?

Adım #1: Resmi VALORANT sitesine giriş yapın:

İsim değiştirme sürecinin birinci adımına VALORANT oyununda isim değiştirmek istediğimiz için resmi VALORANT sitesine gitmemiz gerekiyor. Siteye giriş yapmak için buraya yahut başlıktaki kontağa tıklayabilirsiniz. Siteye giriş yaptıysanız bir sonraki adıma geçin.

Adım #2: Sağ üstteki ”Hemen Oyna” butonuna basın:

Siteye giriş yaptıktan sonra sizleri pek çok kategori başlığı ve tıklanabilir buton karşılayacak. Burada en üstte yer alan ve üzerinde oyun bilgisi, medya, haberler, takviye üzere başlıkların yer aldığı kısmın en sağında yer alan ‘’HEMEN OYNA’’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra neler yapacağınızı bir sonraki adımda öğrenebilirsiniz.

Adım #3: Çıkan seçeneklerden ”Oturum Aç” butonuna tıklayın:

‘’HEMEN OYNA’’ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza iki farklı seçenek çıkacak. Seçeneklerden birincisi sol taraftaki üstünde ‘’Henüz bir Riot Hesabım Yok’’ yazan ‘’HESAP OLUŞTUR’’ butonu olacak. Biz bunu değil sağında yer alan ve üstünde ‘’RIOT HESABIM VAR’’ yazan ‘’OTURUM AÇ’’ kısmına tıklayacağız. Akabinde başka sürece geçiyoruz.

Adım #4: Hesabınıza giriş yapın:

Bir evvelki adımı tamamladıktan sonra Riot hesabınızın kullanıcı ismi ve şifresini kullanarak hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Hesabınızda çift muhafazalı mail doğrulama açıksa Riot hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine 6 haneli bir kod gönderilecek. Bu kodu e-postanızı denetim ederek öğrenin ve sitedeki uygun kısma yazın. Hesabınıza muvaffakiyetle giriş yaptıktan sonra öteki adıma geçin.

Adım #5: Sağ üstten isminize tıklayın ve ”Ayarlar” kısmına tıklayın:

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfaya tekrar gönderileceksiniz. Bu sürecin akabinde sağ üsttte artık yeni isminiz gözüküyor olacak. İsminizin üstüne gelin ve açılan kısımdan ayarlara tıklayın. Ayrıyeten işiniz bittikten sonra bu kısımdan oturumu da kapatabilirsiniz.

Adım #6: Açılan Riot Hesap İdaresi sayfasında ”Riot ID” kısmına gelin:

Ayarlara kısmına tıkladıktan sonra karşınıza Riot Hesap İdaresi sayfası açılacaktır. Burada ferdî bilgiler, bağlı hesaplar, iki kademeli doğrulama, giriş tekniği, irtibat tercihleri ve bizim asıl ilgileneceğimiz kısım olan ”RIOT ID” kısmı yer almakta. Bu kısma giriş yapıyoruz.

Adım #7: İstediğiniz ismi yahut etiketi yazın ve değişiklikleri kaydedin:

Burada Riot ID ve Etiket olmak üzere iki farklı değiştirilebilir kısım yer alıyor. ‘‘RIOT ID” kısmından oyunda gözükecek ismimizi değiştirebiliriz. Bu kısma yeni isminizi girebilirsiniz. Etiket kısmına da özel bir etiket ismi yahut sayısı isterseniz girmeniz mümkün. Hiç değiştirmediyseniz çok büyük ihtimal etiketiniz #TR olarak gözükecektir. Bunu değiştirme imkanınız bulunmakta. Tüm süreçleri yaptıktan sonra altta yer alan kısımdan değişiklikleri kaydediyoruz ve sürecimiz bitmiş oluyor.

VALORANT almak istediğim isim alınmış durumdaysa ne yapmalıyım?

VALORANT oyununda isim değiştirmek istiyorsanız yeni isminizin öteki oyuncular tarafından alınmamış olması gerekmekte lakin burada elimizde büyük bir fırsat yer alıyor. Etiket sistemi sayesinde alınmış bir ismi de almanız mümkün olabiliyor. Şayet yeni isminiz alındıysa etketi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda o ismi alabilmeniz mümkün olabilmektedir.

VALORANT isim değiştirme hakkı sınırsız mı?

Oyunda size sunulan isim değiştirme hakkının resmi olarak açıklanmış bir sonu bulunmamakta lakin bir zaman sonu mevcut. VALORANT’ta yeni bir isim değişimi sonrası bir sonraki hakkınızı kullanmak için asgarî 30 gün yani 1 ay beklemeniz gerekiyor. Bu mühlet içerisinde yeni isim almanız mümkün olmuyor. Bunu göze alarak isim değiştirmenizi öneririz.

VALORANT isim değiştirme neden yapılır?

Son olarak bu sorunun karşılığını vererek yazımızı sonlandıralım. Genelde oyuncular birinci başta aldıkları isimleri beğenmeyebiliyorlar yahut şayet bir esporcu kelam mevzusuysa ve ekibi değiştiyse isminin başında yer alan ekip kısaltmasını değiştirmek zorunda kalıyorlar. Bu noktada her oyunda oyunculara sunulmayan isim değiştirme hakkı Riot Games tarafından VALORANT oyunu için sunulmuş durumda. Özcesi oyuncular isimlerini beğenmedikleri için, eğlenceli bir yeni isim kullanmak için yahut esporcu iseler kadroları değiştiği için isim değiştirme yoluna başvurabiliyor.

Bu yazımızda Riot Games’in tanınan kadro tabanlı 5v5 FPS oyunu VALORANT’ta isim değiştirme sürecinin tüm ayrıntılarını adım adım sizlere sunduk. Sizler VALORANT oynuyor musunuz? VALORANT’ta hiç isim değiştirdiniz mi yahut değiştirmediyseniz düşünür müsünüz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.