Uzman Görüşü: VDS Sunucu Kiralamak İsteyenler için En İyi Öneriler

0 22

İnternet ortamında hayata geçen her işletmenin pürüzsüz halde faaliyet göstermesi için öngörülebilir ve sabit performans vadeden güçlü sunuculara muhtaçlığı vardır. Örneğin; büyük bir e-ticaret şirketi sahibiyseniz yahut butik pastanenizi internet üzerinden uzak lokasyonlardaki alıcılara ulaştırmak istiyorsanız, klasik fiziki sunucuların bakımı ve idaresi hem değerli hem vakit alıcı olacaktır. Buna karşılık VDS sunucusu kullanarak bunları keder etmekten kurtulabilirsiniz.

VDS Sunucu Nedir, Ne İşe Fayda?

Artık, VDS sunucularının ne biçimde ortaya çıktığına ve nasıl kullanıldığına biraz daha ayrıntılı eğilelim. Günümüz teknolojileri sayesinde birebir donanım üzerinde birden fazla sanal makinenin çalıştırılması mümkün hale geldi. Bahsettiğimiz bu sanal makineler, yani sanal özel sunucuların (Virtual Private Server) her biri CPU, RAM, disk depolama üzere kendi kaynaklarını barındırmakta. Bununla birlikte, sanal özel sunuculardan biraz daha farklı çalışan VDS sunucularda tüm bu kaynaklar %100’e kadar tek bir kullanıcı tarafından kullanılmaktayken, sanal özel sunucularda bir yahut birden fazla kaynağın paylaşılması kelam bahsidir.

Hasebiyle şayet bir VDS sunucu sahibiyseniz; CPU, RAM üzere kaynakların tamamı size tahsis edilmiştir ve özel bir sunucu üzere kullanılabilir, lakin fiziki değil sanal olarak.

Bugün VDS sunucuların tanınan bir seçenek haline gelmesinin sebepleri başında sahip olduğunuz kaynakları her an yükseltme imkanına sahip olmanız geliyor. Çekirdek sayısını artırıp azaltmak ya da RAM boyutunu değiştirip disk depolama kapasitenizi değiştirmek için sınırsız özgürlük alanı tanıyan VDS sunucular, fizikî sunuculara kıyasla son derece esnek ve şahsileştirilmiş kullanım imkanı sunar. Çünkü fizikî sunucularda öncelikle ilgili kesimlerin alınması ve makineye entegre edilmesi gerekir. Bu ise ekonomik olmadığı üzere hayli vakit ister.

Pekala, sizce sizin bir VDS sunucuya gereksiniminiz var mı?

Bu sorunun yanıtını verebilmek için VDS sunucularının hangi emellerle kullanıldığına açıklık getirmek gerekiyor. VDS sunucular bilhassa yüksek ziyaretçi trafiğinin bulunduğu internet siteleri için sağlam bir altyapı ve problemsiz trafik akışını destekleme, şirket yazılımlarına erişim muhafazası sağlama, ASP, HTML, PHP üzere internet sitelerini yayınlama üzere pek çok karmaşık faaliyeti elverişli hale getirir. VDS server hakkında daha ayrıntılı bilgi için Natro Blog’u takip edebilir, en yeni içeriklere ulaşabilirsiniz.

Münasebetiyle şayet internet siteniz fazla trafik akışı alıyorsa, web sitenizde 100 GB’ı aşan depolama alanına muhtaçlık duyuyorsanız, saklılık gerektiren bilgileri internet sitenizde barındırmanız gerekiyor yahut sitenizin içeriği halihazırdaki sunucunuzun bellek kapasitesini aşıyor ise VDS sunuculardan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

En Güzel VDS Sunucu Paketi Özellikleri

VDS kiralamaya karar verdiyseniz artık en uygun sunucu hizmetini sunan markaları araştırmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmenizi tavsiye ettiğimiz birkaç özelliği paylaşmak isteriz:

Öncelikle, sunucu hizmeti sunan firmanın kurumsal bir firma olması, kiralama sonrasında karşılaşabileceğiniz pek çok zorluğu ekarte etmenizi sağlayacaktır. Teknolojik hizmetlerin yasal müsaade ve regülasyonlara tabi olması nedeniyle hizmet alacağınız kurumun gerekli tüm lisans ve evraklara sahip olduğundan emin olduktan sonra sürekli ulaşılabilir, muteber ve yerleşik bir firma olmasına ihtimam gösterin.

İkinci olarak, üstte da bahsettiğimiz üzere VDS sunucuları, epey kapsamlı ve sıkıntı olan altyapı ve barındırma faaliyetlerine çarçabuk sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle hizmet alacağınız firmanın size güçlü bir altyapı sağlaması dışında, birebir vakitte stabil performans vadeden depolama alanına sahip olması gerekir. Tıpkı formda RAM ve işlemci performansının da işletmenizin muhtaçlıklarını karşılayabileceğinden emin olmalısınız. Çünkü yeterli bir VDS sunucu paketi, yüksek performans ve kolay idaresi bir ortada sunabilmelidir.

VDS sunucularının kullanıcılara kaynak güncelleme esnekliği sağlaması nedeniyle hizmet alacağınız firmanın RAM, CPU, Disk vb. kaynaklarını barındıran paket içeriğini ve yükseltme koşullarını düzgünce araştırmanızı öneririz.

Tüm bu bahislerde kaliteli ve kâfi hizmet sunan bir firma bulduysanız son olarak satış sonrası teknik dayanak içeriğinin bulunup bulunmadığını kıymetlendirmek isteyebilirsiniz. Çünkü sunucu hizmeti satın alınmasının akabinde çokça talep ve problemle karşılaşılabilmektedir. Bu stil durumlarda her an süratli formda ulaşabileceğiniz bir teknik grup bulunması ticari faaliyetlerinizin aksamaması için elzemdir.

Natro ile Üstün Özelliklere Sahip VDS Satın Al!

Teknolojik hizmetleri ile önder pozisyonunu bırakmayan Natro, eşsiz paket içerikleri ile her muhtaçlığı karşılayabilecek sunucu hizmetleri sunmaktadır. Natro’nun tüm VDS sunucularında standart olarak sunduğu;

  • cPanel/Plesk Denetim Paneli
  • IP/KVM İdaresi
  • DDoS Muhafazası
  • %99.9 Uptime Oranı
  • Fiyatsız Heyetim

özelliklerinin yanı sıra, yüksek performans ve tam denetim sağlayan;

  • Dedike Sunucu Kaynağı
  • Kesintisiz & Yedekli Altyapı
  • Fiyatsız Denetim Paneli
  • Genişletilebilir Kaynaklar
  • Garantili Donanımlar

avantajları ile internet sitenizi problemsiz formda yönetebilir, paranızı ve vaktinizi koruyabilirsiniz.

Dedike kaynaklar ile 100Mbit sınırsız trafik vadeden Natro paketlerinin her biri gereksiniminize nazaran yapılandırabileceğiniz üstün kaliteli VDS sunucu kaynaklarından oluşmaktadır. Natro, birinci andan itibaren müşteri seyahati boyunca her an yanınızda olarak gereksiniminizi belirlemenizde, size en uygun donanım paketini bulmanızda dayanak olur. Satış sonrası takviye gereksinimlerinizde kısa müddette karşılık bulmanızı sağlar. Siz de çabucak Natro eserlerini ayrıntılı biçimde inceleyip, gereksiniminize uygun VDS satın alabilirsiniz.

İşletmeniz yahut internet sitesi kurduğunuz her türlü ferdî hedefiniz için en âlâ VDS sunucu hizmetini nereden bulabileceğinizi düşünüyorsanız, yanlışsız ve sağlam yanıtın Natro olduğundan emin olabilirsiniz. Zira Natro, uzun yıllara dayanan tecrübesi, güçlü teknik takımı ve sürdürdüğü kalite standartları ile kurumsal hizmetin üstün avantajlarından faydalanmanız için müşteri gereksinimleri ve tahlile dayalı çalışma prensiplerini takip etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.