Unreal Engine 5 ile Oluşturulan Cyberpunk 2077 [Video]

0 6

Beklentiyi tavan yaptırmış olmasına karşın içerdiği yanlışlar nedeniyle piyasaya sürüldüğü 2020 yılında dünya genelindeki tüm oyun tutkunlarıın reaksiyonuyla karşılaşan Cyberpunk 2077, bir oyunsever tarafından yine ele alındı. Oyunu Epic Games’in “Unreal Engine 5” isimli oyun motoruna entegre eden oyun tutkunu, Cyberpunk 2077’yi eşsiz bir hale getirmeyi başardı.

Aslına bakacak olursak CD Projekt Red, Unreal Engine 5 üzerine kurulmuş oyunlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta bu oyunlardan bir tanesi de The Witcher serisinin en son üyesi olacak. Bir oyunsever tarafından yapılan çalışma ise beşere ister istemez “Keşke, bu türlü olsaymış!” dedirtiyor. Cyberpunk 2077, Unreal Engine 5’te tabiri caizse cayır cayır ışıldıyor.

Unreal Engine 5’le oluşturulmuş Cyberpunk 2077’den bir ekran manzarası

CD Projekt Red takımının Unreal Engine 5 ile çalışan oyunlar üzerinde çalıştığı bir gerçek olsa da Cyberpunk 2077, bu oyunlardan bir tanesi değil. Bu yüzden az sonra izleyeceğiniz görüntünün muhtemelen hiçbir vakit gerçek bir oyun haline gelmeyeceğini unutmamanız gerek.

Yıllar evvel duyurulan ve bir müddettir de beta sürüm kapsamında test edilebilen Unreal Engine 5, bundan yaklaşık bir ay evvel resmen kullanıma sunuldu. En çok da foto-gerçekçi imajlar oluşturma özelliğiyle dikkat çeken oyun motoru, önümüzdeki yıllarda görüntü oyun dalına iz bırakmış olacak üzere görünüyor. Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinin Unreal Engine 5 ile geliştirecekleri oyunlar, bu motorla ilgili daha sağlıklı çıkarımlar yapabilmemize imkan tanıyacak.

İşte Unreal Engine 5 ile yine oluşturulan 4K Cyberpunk 2077 görüntüsü:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.