Ünlü otmobil üreticisi NFT ve metaverse için iki ticari marka başvurusunda bulundu!

0 22

Bireyler, şirketler ve kurumlar, sanal gerçekliği aşan bir çağda izleyicileriyle irtibat kurmak için yeni yollar ararken, öbür ismiyle metaverse olarak bilinen, değiştirilemez belirteçleri ( NFT’ler ) giderek daha fazla kullanıyor. Artık de dünyaca ünlü araba üreticisi DeLorean, NFT’lere ve meta data deposuna iki ticari marka başvurusu yapıyor.

Ünlü otmobil üreticisi NFT ve metaverse için iki ticari marka müracaatında bulundu!

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni araba üreticilerinden biri olan The DeLorean Motor Company. Muhtemelen bu araba üreticisini birçoğumuz hayli yeterli tanıyoruzdur. Çünkü DMC DeLorean bilhassa de, Geleceğe Dönüş sinema üçlemesinde en ünlü vakit makinesi olarak öne çıkıyordu.

DeLorean, sinema dizisindeki rolü sayesinde tüm vakitlerin en ikonik ekran otomobillerinden biri olmayı başardı. Otomobilin ardındaki şirket, 30 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) iki ticari marka müracaatında bulundu. Hem DMC hem de DeLorean için.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 3 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden sanal otomobiller, NFT dayanaklı medya ve sanal otomobil sunan mağazalar için uygulama sinyal planları ile haberi verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.