Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit seviyeleri değerlendirdi.

0 4

Bitcoin ( BTC ) geçtiğimiz günlerde tekrar 20.000 doların altına düştükten sonra, yatırımcılar için odak noktası, birinci kripto para ünitesinin daha fazla düzeltme yapıp yapmayacağı yahut bir ralli için işaret olup olmadığıdır.

Ünlü analist, Bitcoin için izlenmesi gereken kilit düzeyleri kıymetlendirdi.

Bitcoin’in piyasa pahası, Haziran ayının büyük bir kısmında 20.000$ civarında süreç gördü. Analistlerinin bir kısmı, ayı piyasasının taban noktası olarak isimlendirmek için çok erken olabileceği görüşünde.

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda doviz.com’un verileirne nazaran, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %0.84 düşüşle 19.237 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafiğe baktığımızda ise, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, varlık üst istikametli çekiş kazanmak için çaba etmesine karşın Bitcoin’in neredeyse %4,5 düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

İzlenecek Bitcoin anahtar seviyeleri

Son fiyat hareketine dayanarak, Fundstrat Mark Newton’daki teknik stratejist, varlığın sonuncu bir ‘temizlemeye’ ulaşması için kritik düzeyleri açıkladı. Newton’a nazaran, yatırımcılar 20.491 dolar ile 19.744 dolar aralığına dikkat etmeli. Açıklamanın tamamında ise şu kelamlara yer verildi:

“Kısa vadeli tekniklerin birçok, bu tabandan evvel son bir ‘temizleme’ şekli düşüş için ortalamanın üzerinde bir talihe işaret ediyor. Birinci ikaz, 20,491 doların altındaki bir günlük kapanışta gerçekleşirken, 19,744 doların altında bir geri çekilme 17,592 doların tekrar test edilmesine müsaade veriyor. Newton, 28 Haziran Salı günü Bangkok Post’un bildirdiği bir notta , teknik olarak 17.592 doların altında, 12.500 ila 13.000 dolardan evvel, orta vadeli alıcıların uzun eserler eklemek için eksiksiz bir yer olmasını bekliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.