Ubisoft, Uygun Oyunlarına ‘Etkinlikler’ Ekleyecek

0 5

İklim değişikliği krizinin bir nevi yüzü olan Greta Thunberg’ü çok keyifli edecek bir haber, oyun dünyasından geldi. Birçok efsane oyun serisi ile tanıdığımız oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı olan oyun devi şirket Ubisoft, iklim değişikliği ile ilgili dikkat çekmek istiyor.

İklim değişikliğine dikkat çekmek isteyen oyun devi Ubisoft, uygun olan oyunlarına çeşitli oyun içi etkinlikler eklemeyi planlıyor. Gelin Ubisoft’un iklim değişikliğine dikkat çekme planlarına bir arada göz atalım.

Riders Republic ve Skull and Bones bu etkinliklere sahip birinci oyunlar olacak

Ubisoft, iklim değişikliğinin gezegenimiz üzerindeki tesiri konusunda farkındalığı artırmak için Riders Republic ve Skull and Bones gibi oyunlarda oyun içi aktiflikleri kullanmayı planladığını duyurdu.

Örneğin Rider’s Republic’te Ubisoft, orman yangınlarının boyutunu ve sıklığını azaltacak ve sonuçlarını vurgulayarak duygusal, kısa ve gergin olan bir canlı aktiflik yapmayı planlıyor. Ubisoft, oyuncuların aktiflik için evvelce haberdar edilmeyeceğini söylüyor. Bunun yerine, bir gün Riders Republic’i açınca haritanın eteklerindeki orman yangınlarıyla karşı karşıya kalacaksınız.

(Fotoğraf Assassin’s Creed 4: Black Flag oyunundan temsili olması içindir.)

Sequoias’ın yanmasını durdurmak için birlikte çalışmak size ve öbür oyunculara bağlı olacak. Yangını engellemenin yolları ise Fotoğraf Modu’nu kullanarak Sequoia Ulusal Parkı’nın en kırılgan ve yanıcı alanlarını belirlemek ve ardından yangının yayılma riskini azaltmak, orman yollarını temizlemek yahut alüminyum folyo koyarak ağaçları koruma üzere işbirlikçi faaliyetlerde bulunmak olacak.

Henüz çıkış tarihi muhakkak olmayan Skull and Bones’taki etkinlikler ise oyun dünyasında ve gerçek dünyada köpekbalıklarının yüzgeçlerine olan talebin, köpekbalıklarının çok fazla avlanmasına neden olduğunda neler olduğunu göstererek kaynak sömürüsünün sonuçlarına odaklanacak.

Ubisoft’un etkinlikler ekleyebileceği başka oyunlar ortasında muhtemelen yakın vakitte gelmesi planlanan yeni Assassin’s Creed oyunu da vardır. Siz Ubisoft’un bu atağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.