Twitter’dan ‘Gizli Tweet’ Özelliği Geliyor

0 5

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’ın test etabındaki yeni bir özelliği ortaya çıktı. Bu özellik, kullanıcıların gizli tweetler atabilmelerine imkan tanıyacak. E pekala tweetlerimiz bâtın olacaksa, paylaşım yapmanın ne manası kaldı? Durum tam olarak o denli değil.

Twitter’ın yeni özelliği, nitekim de baş karıştırıcı bir yapıya sahip. O denli ki saklı bir tweet attığınızda, o tweet akış sayfasında ve profilde görünmüyor. Kullanıcılar, kelam konusu paylaşımlara sırf irtibatlar aracılığıyla ulaşabilecekler. Paylaşıma ulaşan kullanıcılar karşılık verirlerse, gizlenmiş tweet bu defa arama sonuçları sayfasında görünmeye başlayacak. Aslında bu paylaşıma ulaşmak mümkün olacak lakin dolambaçlı yollardan geçilmesi gerekecek.

Twitter’ın kapalı tweet özelliğini siz de test edebilirsiniz

*Bağlantıya ulaşamıyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıda, Twitter’ın test etabında olan yeni özelliğine ait bir örnek yer alıyor. Bu bağlamda, Sean Hollister’ın Twitter sayfasına ulaşın ve üstte paylaştığımız tweeti bulmaya çalışın. İddia edebileceğiniz üzere Hollister’ın profilinde hiçbir biçimde bu tweeti göremeyeceksiniz. Ayrıyeten; Hollister’ı takip edip ve akış sayfanıza göz atabilirsiniz. Kelam konusu paylaşımı ana sayfanızda da göremeyeceksiniz. Yapabileceğiniz tek şey, tweete bağlantı üzerinden ulaşmak olacaktır.

Test basamağındaki özellik ile ilgili açıklamalarda bulunan Twitter sözcüsü Layal Brown, bu özelliğin şimdi erken geliştirme basamağında olduğunu ve özelliğin ne işe yarayabileceğini hala öğrenmeye çalıştıklarını söyledi. Şayet bilinmeyen tweet özelliği gereğince ilgi görmez yahut fonksiyonel bulunmazsa, bu bilhassa hiçbir zaman tanışamayabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.